Aksesuāri

DIAMONDS

Mūsdienu pārmaiņu pilnajā laikā ir vērts pārskatīt savus paradumus un pievērsties patiesām vērtībām: kvantitātes vietā izvēlēties kvalitāti,  mākslīgā vietā – dabīgo un, protams, ilgtspējīgo, jo tā varam būt atbildīgi pret vidi. Dzīvi veido notikumi, un ir skaisti, ja spilgtākie tiek iemūžināti. Labākais veids, kā to izdarīt, ir izvēlēties piemērotu rotu. 

Bieži vien neaizdomājamies, ka mūsdienās, kad viss notiek zibenīgi, daudzām lietām ir ļoti īss derīguma termiņš. Viss strauji noveco, nolietojas vai zaudē aktualitāti. Taču dažas vērtības saglabājas nemainīgas, un tāda ir juveliermāksla – tā irārpus laika.

Dabīgie akmeņi ir tikpat neatkārtojams dabas brīnums kā cilvēka personība.

Juvelierizstrādājumu pasaule ir ļoti sena, daudziem interesantiem stāstiem bagāta un ar kultūrvēsturisko mantojumu. Turklāt šie stāsti turpināsies, jorotām ir nezūdoša vērtība, īpaša nozīme cilvēka dzīvē, dažkārt pat liktenī. 

Interesantsfakts par pērlēm: XX gadsimta sākumā Amerikā tās bija kļuvušas par izcilas gaumes, modes un galvenokārt statusa simbolu. Pērles izsenis augsti vērtētas daudzās pasaules kultūrās, piemēram, Ķīnā, Indijā, Eiropā, un turīgie amerikāņi tās pārpirka no vecajām eiropiešu ģimenēm, tā mēģinot saistīt sevi ar dižciltīgu izcelsmi un ciltsrakstiem. Pērles tolaik bija neticami vērtīgas, piemēram, 1917. gadā Pjērs Kartjē par 100 dolāriem un divkāršu dabisko pērļu virteni nopircis uzņēmuma galveno mītni Ņujorkā, Piektajā avēnijā. Mūsdienās dabiskās pērles ir liels retums – sastopamas vien muzejos un privātās kolekcijās, tās iespējams iegādāties tikai izsolēs. Taču lieliskas ir arī kultivētās pērles – ar tām sieviete var izskatīties tikpat eleganti un izsmalcināti kā leģendārā Odrija Hepbērna un Džekija Kenedija. Savulaik Koko Šanele pat pludmalē pastaigājusies ar pērļu virteni ap kaklu.

Dažas vērtības saglabājas nemainīgas, un tāda ir juveliermāksla – tā ir ārpus laika.

Mūsdienās rotas kļuvušas simboliskas – katrai ir savs stāsts un nozīme, ko tai piešķiram paši.

Modē cikliski atgriežas rotas, kas uz laiku piemirstas, piemēram, piespraudes. Taču nekļūdīga izvēle allaž ir briljanti: solitāri, auskari, piekariņi un, protams, tā dēvētā tenisa rokassprādze, ko veido rindā cieši cits pie cita briljanti zelta ietvarā. Savu nosaukumu tā ieguvusi, pateicoties slavenajai tenisistei Krisai Evertai, kurai vienā no US Open spēlēm šāda rokassprādzes aplīsa un aizlidoja nezināmā virzienā. Tenisiste lūdza apturēt spēli, un visi cītīgi meklēja rotu, līdz to atrada. Kopš tā brīža izstrādājums ieguvis milzu popularitāti. Vienīgi juvelieriem nācās piestrādāt pie drošākas aizdares. Arī mūsdienās daudzas slavenības un sportisti, piemēram, Serēna Viljamsa, izvēlas tieši tenisa rokassprādzi. Mūsu klientu vidū šī rota ir ļoti iecienīta, jo nekad nezaudēs aktualitāti. 

Pasaules vadošie juveliernami savās kolekcijās aizvien vairāk izmanto netradicionālus krāsainos akmeņus, piemēram, malahītu, lazurītu,karneliānu, tanzanītu un citus, kurus agrāk rotās tik bieži nelietoja. 

Arvien lielāku popularitāti iemanto tā dēvētie fancy shape slīpējumi, piemēram, briljantiem ārkārtīgi skaista ir sirds forma.

Aktuālākas kļūst transformējamas rotas: rokassprādze, kas pārtop par kaklarotu, gredzens, kas lietojams arī kā kulons, auskari ar maināmiem dekoratīviem elementiem, un citi asprātīgi risinājumi.

Klasikai ir savs elegants attīstības ceļš. Tā skaisti harmonē gan ar modernām, gan vintāžas stila rotām. 

Mūsdienās rotas kļuvušas simboliskas – katrai ir savs stāsts un nozīme, ko tai piešķiram paši.


Svinēsim dzīvi un tās spožākos brīžus!