Aksesuāri

Neaizstājams AKSESUĀRS

Saulesbrilles neapšaubāmi ir lielisks vizuālā tēla papildinājums un viens no aktuālākajiem aksesuāriem vasarā, tomēr jāatceras, ka to primārā un svarīgākā nozīme ir aizsargāt acis no UV starojuma, un tas ir aktuāli visos gadalaikos. UV starojums rada izmaiņas tādās acs struktūrās kā radzene un lēca. Saprotams, ne vienas dienas laikā, tomēr ilgstošā periodā pastāv ievērojams risks.

Itāliešu modes nama Gucci jaunās kolekcijas reklāmā redzama talantīgā jaunā dziedātāja Billija Ailiša. Kampaņā dziedātāja pielaikoja trīs saulesbrilles: milzīgu «saules aizsardzības masku» 80. gadu stilā (attēlā), melnas brilles Navigator ar zelta uzrakstu Gucci uz kājiņām un rozā kaķacs brilles. #GucciEyewear

Radošais direktors: ALESSANDRO MICHELE / Mākslinieciskā direktore: LINA KUTSOVSKAYA (Be Good Studios) Fotogrāfs un režisors: HARLEY WEIR / Stilists: ANDREW MUKAMAL / Мeikaps: ROBERT RUMSEY Matu sakārtojums: BENJAMIN MOHAPI / Маnikīrs: ERIN MOFFETT

Vasarā UV starojums ir visspēcīgākais — saules stari uz mums iedarbojas tieši, savukārt ziemā tos atstaro sniegs un ledus, tā palielinot starojuma intensitāti un kaitīgo ietekmi. Piedevām ziemā acis var apžilbt krietni spēcīgāk, un jutīgām acīm tas šķitīs īpaši netīkami. Ziemā saulesbrilles lieliski aizsargā pret vēju un salu.

Arī autovadītājiem saulesbrilles ir neatņemams ikdienas aksesuārs, jo saules atspīdums no asfalta, sniega un ledus žilbina un rada apdraudējumu ne tikai pašiem, bet arī citiem satiksmes dalībniekiem. Lai braukšanu pie auto stūres saulainā dienā padarītu maksimāli komfortablu, ieteicams izvēlēties polarizētas saulesbrilles — tās efektīvi novērš atspīdumu, samazinot apžilbšanu un pastiprinot kontrastu.

Jāpiebilst, ka saulesbriļļu lēcas tonējuma intensitātei nav izšķirošas nozīmes acu pasargāšanā no UV starojuma, lēcu izvēle ir gaumes jautājums. Lēcu un līdz ar to briļļu izmēram gan ir nozīme — jo lielākas lēcas, jo labāk aizsargāta arī jutīgā āda ap acīm

Ja cilvēkam ikdienā nepieciešama redzes korekcija, iespējams iegādāties optiskās saulesbrilles. Kvalitatīvas saulesbrilles viennozīmīgi ir tālredzīgs pirkums.


Sagatavojusi AIJA CAICA, salona LVX OPTIKA t/c SPICE vadītāja un optometriste

DROSMĪGA UZDRĪKSTĒŠANĀS

Uzņēmuma Kering Eyewear pārstāvēto luksusa modes zīmolu (Gucci, Cartier, Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga, Alexander McQueen, Montblanc, Chloé u. c.) 2022. gada rudens–ziemas briļļu kolekcijas raksturo retro noskaņas un drosmīga uzdrīkstēšanās.

Foto: publicitātes materiāli / Visas saulesbrilles var iegādāties salonā LVX OPTIKA t/c SPICE