Dizains

10 KARSTĀKIE INTERJERA TRENDI 2020.GADAM

Dizaina skaistums ir tā spēja ieņemt atšķirīgu formu, veidolu vai stāvokli, iekļaujot dažādas ietekmes un veicot pielāgojumus, kas uzlabo stilu un funkciju. Interjera dizaina tendences 2020. gadā to uzskatāmi parāda. Dalāmies ar 10 tendencēm, kuras mūsu interjera dizaineri atzinuši kā būtiskākās šajā sezonā. Ikvienu tendenci, arī modē un interjerā, var sajaukt un pielāgot, lai attīstītu savu individuālo estētiku un radītu garīgo veselību uzlabojošu vidi.

1. Zemes toņi

Sāksim ar krāsu. Lai arī gada Pantone krāsa ir klasiskā zilā (Classic Blue), kas pārstāv vēsus toņus, parādās vēl arī citas. Zemes toņu iekļaušana interjeros ir viena no dizaina tendencēm 2020. gadā. Olīvu zaļa, dzeltenā okera un uguns oranžā krāsa ir nokrāsas, kas ne tikai rada siltumu telpā, bet arī atsauc atmiņā brīvā dabā pavadīto laiku.

Mēbeles un aksesuāri, kas imitē dabiskos koka, augu un metālu elementus, dod iespēju radīt nomierinošu vidi un sajūtas kā atrodoties ārpusē, dabā. Tiem no mums, kam daudz laika jāpavada telpās, šī ir patīkama sajūta.

Tas nenozīmē, ka interjers jārada ļoti neitrāls un neuzkrītošs.  Akcentus var radīt, piemēram,  ar melnām durvīm vai šokolādes brūnu samta dīvānu. Šo toņu iekļaušana interjerā var radīt organiskas un vienlaikus dzīvas vides noskaņu.

2. Japandi

2020.gads ir ienesis līdz šim nebijušu stilu – japandi, kurā saplūduši divi rietumu un austrumu pasaules stili, kuri katrs atsevišķi ir kļuvuši ļoti populāri – skandināvu stils un japāņu iedvesmots dizains.  Šī saplūšanas tendence apvieno Skandināvijas dizaina apdomību un satura mājīgumu ar japāņu teoriju par wabi-sabi (vienkārša, nepabeigta un skaista estētika).

Šīs tendences pamatā ir pieklusināta krāsu palete, izmantojot galvenokārt neitrālos toņus, un tā ietver arī nomierinošas gaiši zilas, pieklusinātas zaļās un gaiši rozā nokrāsas ar bagātīgāku toņu akcentiem. Apvienojot nomierinošos toņus, dabiskos materiālus un tīras līnijas, japandi tendence mājās bez piepūles ienes sievišķīgu eleganci. Gan japāņu, gan skandināvu stilam ir kopīgs vienkāršības princips, saskaņā ar kuru mājām jābūt mierīgām, nepiesārņotām un minimālistiskām. Lai radītu jūsu mājoklī japandi pārvērtības, galvenā uzmanība jāpievērš pamatelementu - elegantu mēbeļu, atrašanai: tām ir jābūt  gan funkcionālām, gan izsmalcinātām.

3. Juteklīgas un noapaļotas formas 

Apaļas, juteklīgu formu mēbeles no 60. un 70. gadiem nu piedzīvo atgriešanos modē. Saglabājoties tā laika iedvesmai, tās ir ieguvušas mūsdienīgu pieskārienu un izpildījumu. Līnijas un izliekumi optiski saplūst, lai izceltu formas skaistumu. Liegās līnijas, maigās faktūras, mīkstie pildījumi un lielās formas šo stilu padara izteikti juteklisku, tāpēc sievišķīgās aprises ir pamatasociācija šim stilam. 

Mīkstās mēbeles tiek radītas izteikti polsterētas. Dīvāniem, atpūtas krēsliem un soliem ir viļņveida līnijas un asimetriska forma.  Mēbelēm raksturīgi noapaļoti stūri un ģeomtetriskas saspēles. Tā kā vairāk nekā jebkad agrāk mums ir nepieciešams iepludināt mierīgo dabas enerģiju mājās, šī stila renesance ir tieši laikā. Šim stilam tik raksturīgie viļņi, apļi un līknes piedāvā maigumu, kuru mēs alkstam.


4. Multifunkcionālas telpas

Šis gads mūsu pārvietošanās brīvībās ieviesa kardinālus ierobežojumus, mūsu mājsaimniecībām piedzīvojot attālinātu darbu un mācīšanos mājās. Tā daudzfunkcionālās telpas ir kļuvušas par vienu no visatbilstošākajām interjera dizaina tendencēm,2020. gada realitātē. Mājokļu plānojumi, kas ilgu laiku tika veidoti kā atvērti, tagad tiek pielāgoti daudzfunkcionālām vajadzībām. Vietas, kurās novērota šīs dubultās funkcijas iespējamība, ir virtuves un ēdamistabas zonas, kas veidotas kā atsevišķas “salas”, jo brīvi stāvošs galds var viegli kļūt gan par pusdienu galdu, gan par darba vietu. Tādā veidā cilvēki vienlaikus var gatavot, ēst, socializēties un strādāt. Brokastu nodalījumi un virtuves letes ir īpaši piemērotas mazām telpām vai mazākiem mājas plānojumiem. Šīs zonas novērš nepieciešamību pēc atsevišķas telpas, tā optimizējot mājokļa izmantojamo platību.

Vēl viena moderna kombinācija ir rotaļu istabas apvienojums ar citām mājas zonām, it īpaši bērna guļamistabu. Izmantojot dažus prasmīgus telpiskos izkārtojumus, var iekārtot telpas zonējumu tā, ka bērni var spēlēties un gulēt vienā telpā, citas telpas atslogojot no bērnu mantām. Protams, ja ēdiena gatavošanas vai darba laikā vēlaties sekot līdzi saviem mazuļiem, citas vietas, piemēram, viesistabas stūri vai vietu zem kāpnēm, var pārveidot par ērtu spēlēšanās stūri. Tiem, kam nepieciešams treniņš un kuri nevar nokļūt sporta zālē, neizmantota vieta garāžā vai pagrabā ir ideāli piemērota  svariem, velosipēda vai TRX saitēm. Pamatuzstādījums – katrai mājokļa daļai ir jābūt veidotai noteiktai funkcijai, tā lai būtu gan telpas ekonomija, gan ērtība un drošība.

5. Ziedu tapetes

Ziedu tapetes ir bijusi viena no tām mājas dekorēšanas tendencēm, kas izturējusi laika pārbaudi. Šeit nav runa par omītes vecmodīgajām tapetēm vai hipiju ekstraordinārajām, bet gan par dizainparaugiem, kas ir mūsdienīgi un piešķir jebkurai sienai wow efektu. Šosezon aktuālas ir košas un kontrastējošas krāsas tapešu modeļi. Tie zīmolu piedāvājumos atrodami dažādos izmēros un dizainos, lai tie atbilstu daudziem interjera stiliem. Lieciet lietā savu iztēli un radošumu. Pievienojiet personību savai klasiskā stila ēdamistabai ar gaumīgām peonijām uz melna fona vai atsvaidziniet savu boho guļamistabu ar savvaļas ziedu dārzu uz sienas kā akcentu. Ziedu tapetes var būt arī iederīgas vannas istabās un ieejas zonās. Nelielā telpā šādas tapetes var būt kā intereses un pat pārsteiguma objekts.  Piedevām ir daudz dažādu līmēšanas iespēju, ar kurām spēlēties.

6. Biofīliskais dizains

Biofīliskais dizains ir 2020. gada interjera dizaina tendence, kas dabiskos elementus (materiālus, gaismu, veģetāciju) iestrādā mūsdienīgi veidotā vidē, tā tieši ietekmējot mūsu vispārējo veselību. Pētījumi rāda, ka tiešu vai netiešu dabas elementu iekļaušanai apbūvētajā vidē ir bijusi nozīmīga loma stresa mazināšanā, asinsspiediena un sirdsdarbības līdzsvarošanā. Turklāt, šāda veida dizains palielina produktivitāti, radošumu un labsajūtu. Neticami rezultāti, vai ne? Tātad, kā tas izskatās dizainā?

Dabas tiešā pieredze rodas izmantojot dabisko apgaismojumu, veidojot ūdens strūklakas un izvietojot istabas augus, veidojot augu sienas vai dārzus iekštelpās. Savukārt, dabas netiešā pieredze rodas lietojot dabisko materiālu (vēlams pārstrādātu), piemēram, akmens, koka, metālu un to krāsu izvēlē izmantojot dabā sastopamo krāsu paleti, kā arī iekļaujot dabas attēlus.

Mūsu labsajūtas veicināšana īpašu aktualitāti ieguva šajā pavasarī, kad bijām spiesti uzturēties iekštelpās ievērojami vairāk. Mūsu veselība, vides ilgtspējības kontekstā, ir kļuvusi nozīmīgāka, tāpēc sagaidāms, ka biofīliskais dizains tiks aizvien vairāk integrēts mūsu ikdienas dzīvē.

7. Kontrastējošs dizains

Šosezon noticis pavērsiens dizaina dekoru aktualitātēs, sevi skaļi piesakot  kontrastējošam dizainam krāsu, materiālu un stilu veidā. Ko tas realitātē nozīmē?  Ja esat vēlējušies nokrāsot virtuves skapīšus sulīgi zilā krāsā vai eksperimentēt ar spilgtām flīzēm, tad tagad ir jūsu iespēja. Triks ir tiekties uz mērenību, līdzsvaroti kontrastējot ar solīdiem un mūžīgiem elementiem.


Eklektiskais dizains ir veidots tā, lai tajā būtu saderīgs vecais un jaunais. Izmantojiet galvenokārt modernus dekorus un iekļaujiet dažos antīkos akcentus, vai otrādi. Šī acīmredzamā stilu atšķirība ir tā, kas telpai piešķirs intriģējošu pievilcību. Šeit dažas idejas: novietojiet gludu solu zem greznas konsoles vai galda, sakomplektējiet antīku lauku mājas galdu ar caurspīdīgiem krēsliem. Vēl - pakariniet modernu mākslas darbu telpā, kas pilna ar vintage aksesuāriem. Novietojiet modernu galda lampu uz antīka rakstāmgalda vai tieši otrādi. Tikai atcerieties, ka stilu sajaukums veidojams atbilstoši jūsu gaumei, jo jums tur būs jādzīvo.

8. Jaukti metāli

Šogad noteikti ir apsēstība ar metāliem. Mēbeles, gan to apdare no sudraba, zelta, alvas ir tik pārliecinoši pamanāma zīmolu piedāvājumā, ka tā vien prasās tās kombinēt. Ir dažas vadlīnijas, kas jāievēro. Piemēram, sajaucot siltus (misiņa, zelta, vara) un aukstas krāsas (alumīnija, sudraba, nerūsējošā tērauda) metālus, izvēlieties vienu dominējošo krāsu un akcentu. Neitrālos metālus, piemēram, čugunu un citus melnos metālus, var viegli apvienot ar abiem.


Vēl viens padoms ir izvairīties no sajaukšanas, kas pārsniedz trīs dažādus metālus. Tāpat nav vēlams novietot dažādus metālus vienā istabas daļas zonā. Izkārtojiet tos dažādās horizontālās un vertikālās plaknēs. Piemēram, ja jums ir vara kafijas galdiņš, apsveriet iespēju arī gaismas ķermeņu pievienot s tā paša metāla.

9. Nojumes gultas

Nojumes gultas piedzīvo atgriešanos modē. Tā kā guļamistabas ir komforta mērķis, nojume palielina to, piedāvājot rāmuma un pat greznības pieskārienu. Baldahīna, jeb nojumes gultas izskatās lieliski jebkura stila guļamistabā. Tomēr ir rūpīgi jāapsver gultas izmērs un rāmis, kā arī telpas lielums. Jūs nevēlaties, lai liela izmēra stabi padara smagnēju nelielu istabu. Gludie metāla vai akrila nojumes rāmji var piedāvāt istabām interesantu pievilcību, atstājot gaisīgu sajūtu. Baldahīnam kā audumu izvēlieties kaut ko vieglu un elpojošu. Šāda materiāla pārklāšana var pārveidot gultu par īpašu miega pieredzi.

10. Pītās mēbeles

Pinumi, klūgas un rotangpalmas, kas bija populāras 70.gados gados, piedzīvo atdzimšanu interjeros, un dara to ar ambīciju. Šo mēbeļu integrēšana interjeros rada siltumu un šarmu modernā, boho stilā vai jebkādos citos. Neatkarīgi no tā, vai šie pītie priekšmeti ir  mūsdienu vai tradicionālas formas, šie organiskie elementi labi saderēs ar citiem dekoriem. 

Izjauciet mūsdienīgi perfektu dzīvojamo istabu ar pītajām ottomanēm vai krāšņajā guļamistabā radiet nelielu pludmales sajūtu ar rotangpalmas solu vai akcenta krēslu. Šī materiāla mēbeles jebkurai telpai piešķirs ikdienas funkcionalitāti un ērtu elementu.

Videi draudzīga dzīvesveida nepieciešamība ātri kļūst par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu, tāpēc, ja tas nozīmē vairāk izstrādājumu no rotangpalmas, pītās un austās lietas, ja to izcelsme ir ilgtspējīga, mums būtu jābūt atsaucīgiem un priecīgiem par to.