Dizains

RANDIŅŠ AR DABU

Šajā satraukumu pilnajā laikā cilvēki meklē mierinājumu pie dabas,  tāpēc arī galdu klājumos aktuāla tendence ir daudz zaļojošu augu, ziedu un priekšmeti no dabīgiem materiāliem. Galda klājumā ar dabas tēmu lieti noderēs koka galds, dekoratīvi elementi un trauki no koka, māla šķīvji, bet tas viss ar aktuālo zilo toņu klātbūtni fonā. Uz zilā fona lieliski izceļas gaiši un balti ziedi, kurus var izmantot visdažādākajās variācijās. Jāaceras, ka ziedu un zaļumu par daudz šajā sezonā nebūs.

Lai kā mainās dizaina tendences, tomēr saikne ar dabu cilvēkam vienmēr ir bijusi vitāli svarīga. Jo vairāk mēs tiekam ievilkti tehnoloģiju “džungļos”, jo vairāk  mūs velk pie dabas. Ne katru mīļu brīdi mēs varam doties uz mežu, taču radīt sev līdzās zaļo miera oāzi varam gan. Tas ir veids, kā atpūsties un relaksēties, aizmukt no saspringtā ritma darba dzīvē.

Miera oāze interjeros panākama iekļaujot dabas un tās elementu klātbūtni, līdz ar to aktuāli ir izmantot dzīvos augus, kā arī augu, ziedu rakstus interjerā un interjera priekšmetos. Talkā nāks arī dabīgie materiāli - koks, akmens, marmors, lins, kas grezno mūsdienu mājokli un tiek pielietoti dažādos veidos. 

Sākt varat ar istabas augiem! Bez istabas augiem vispār šobrīd ir ļoti grūti iedomāties mūsdienīgu interjeru, jo ar savu zaļo krāsu tie papildina, atsvaidzina jebkuru telpu. Ja ķeraties klāt pie telpas apzaļumošanas, tad iesakām sākt ar  lieliem augiem - palmām un turpināt ar citiem zaļumiem dažāda izmēra  podiņos un vāzēs. Un tie var arī nebūt ziedoši augi, galvenais ir lapu zaļums!


Dabas klātbūtne radāma arī ar pašiem interjera priekšmetiem -  mēbelēm un mājas tekstīlijām. Izmantojami raksti, gan krāsas un faktūras, kas atspoguļotu dabā sastopamo. Galda klājumos integrējiet raupjas faktūras koka traukus un keramikas bļodas, lai tās veido interesantu saspēli starp smalko un glancēto pusdienas servižu šķīvjiem un bļodām, un stikla glāzēm. Dabisko materiālu nomierinošās krāsās radīs līdzsvara auru un atgādina mums par mūsu saknēm - to, no kurienes nākam.