Dizains

DODIET ZAĻAJAM IESPĒJU

Mājas ir vieta, kurā vēlamies justies droši un pasargāti no dzīves vētrām. Tā ir mūsu drošības un spēku atjaunotnes saliņa, kur pavasarī daudziem pārtapa arī par attālināto darba vietu.  Kā savas mājas padarīt harmoniskas un tādas, kurās vienmēr gribētos būt?

Ja vien neesi pilnīgs urbānisma piekritējs, tad noteikti tev palīdzēs savas iemīļotās dabas vides imitēšana, kas kādam var būt sulīgi zaļš priežu mežs, ziedoša pļava, piemājas dārzs vai kas cits. Dabas oāzes radīšanai nav jāķeras pie vērienīga remonta, lai ienestu dabas elpu - pietiks, ja piemērosi interjera detaļas dabiskuma koncepcijai, lietojot dabas izcelsmes elementus un kombinācijā noskaņu pastiprinošiem elementiem. Dalāmies ar ieteikumiem un trikiem šī stila radīšanai jūsu mājā.

1. Radiet telpā zaļas detaļas

Asociāciju ar dabu radīšanai jūsu mājoklī, dodiet vietu zaļajam. Tas, kopā ar mīkstiem un dabīgiem materiāliem, interjeru padarīs dzīvāku un ienesīs tajā elegantumu. Zaļais nav nedz pārāk sievišķīgs, nedz vīrišķīgs, ir piemērots visās telpās no virtuves līdz dzīvojamai istabai. Zaļš labi sader ar modē esošajiem dabīgajiem materiāliem - koku un metālu. Zaļo krāsu var izmantot arī tikai akcentam - piemēram, viesistabā dīvāna spilveniem, pledam, gaismas objektam, vāzei vai grīdsegai. Īpaši eleganti zaļais izskatās samta mēbeļu vai aizkaru materiālā - zaļi aizkari radīs mājoklī pavasarīgu noskaņu, kas lieliski atsvaidzinātu pelēkos, zilos vai sinepju toņos klātas sienas.

Guļamistabā noskaņu padarīt “zaļāku” var itin viegli – nomainīt zaļu gultasveļu vai uzsegt zaļu gultas pārklāju. Zaļais gultasveļā ir praktiska izvēle tiem, kuri baidās, ka krāsa apniks vai gribēsies to ik pa brīdim nomainīt ar ko citu.

Zaļa var būt arī kāda atsevišķa mēbele - klubkrēsls un taburete. Lieliska izvēle ir iekārtot viesistabu ar sēžammēbelēm zaļā krāsā, turklāt kombinēt dažādu toņu zaļo. Drosmīgākie var atvēzēties zaļā krāsas triepienam arī virtuves mēbelēs, kas ir šīs sezonas aktualitāte. Atliek tikai sākt ielaist zaļo mājā, tad redzēs, kur tas aizvedīs!

2. Līmējiet tapetes ar ziedu motīviem

Tapetes ar ziedu motīviem, kokiem un lapām ir izcils sabiedrotais dabas noskaņas uzburšanai.  Piedevām ziedu tapetes šosezon turpina būt viena no top mājas dekorēšanas tendencēm. Šeit nav runa par omītes vecmodīgajām tapetēm vai hipiju ekstraordinārajām, bet gan par dizainparaugiem, kas ir mūsdienīgi un piešķir jebkurai sienai wow efektu. Šosezon aktuālas ir košas un kontrastējošas krāsas tapešu modeļi. Tie zīmolu piedāvājumos atrodami dažādos izmēros un dizainos, lai tie atbilstu daudziem interjera stiliem. Lieciet lietā savu iztēli un radošumu.

Pievienojiet personību savai klasiskā stila ēdamistabai ar gaumīgām peonijām uz melna fona vai atsvaidziniet savu guļamistabu ar savvaļas ziedu dārzu uz sienas kā akcentu. Ziedu tapetes var būt arī iederīgas vannas istabās un ieejas zonās. Nelielā telpā šādas tapetes var būt kā intereses un pat pārsteiguma objekts. Piedevām ir daudz dažādu līmēšanas iespēju, ar kurām spēlēties.

3. Atvēliet tepu istabas augiem

Teju katrā interjerā, kas šobrīd tiek veidots, liela loma tiek atvēlēta istabas augiem. Īpaši izteikti tas redzams skandināvu stila interjeros, un šīs sezonas jaunumā – japandi stilā. Tajos bagātīgi izmantotie istabas augi rada mājīgumu, sniedz neuzkrītošu, bet tomēr atsvaidzinošu papildu krāsu akcentu. Istabas augi mūsu mājokļos šajā sezonā strauji izplatījās ārpus ierastās viesistabas zonas, ieņemot visdažādākās vietas - gan virtuves plauktus un palodzes, gan vannas malas un guļamistabas, balkonus un pat kāpņu telpas. Ja ķeraties klāt pie telpas apzaļumošanas, tad iesakām sākt ar lieliem augiem - palmām un turpināt ar citiem zaļumiem dažāda izmēra podiņos un vāzēs. Un tie var arī nebūt ziedoši augi, galvenais ir lapu zaļums!

4. Dažādas koka faktūras un toņi

Koka elementi interjerā tiek izmantoti jau izsenis, jo koks ir bijis vispopulārākais izejmateriāls mājokļu celtniecībā gadsimtiem ilgi. Tas ir pieejams, salīdzinoši lēts un viegli transformējams materiāls.  Piedevām tas ir ilgtspējīgs, tāpēc interjera  entuziasti aizvien vairāk cenšas iekļaujot interjeros organiskus elementus no apkārtējās vides. Pārstrādātu koku var izmantot krēsliem, galdiem un grīdām, kā arī gaismekļiem un par galda priekšmetiem. Tās arī var būt mēbeles un aksesuāri, kas imitē dabiskos koka, augu un metālu elementus. Tie dos iespēju radīt nomierinošu vidi un sajūtas kā atrodoties ārpusē, dabā. Tiem no mums, kam daudz laika jāpavada telpās, šī ir patīkama sajūta.

5. Klūgu pinumi atkal kļūst aktuāli

No klūgām pītas mēbeles piestāv ne tikai dārzam vai terasei.  Pinumi, klūgas un rotangpalmas, kas bija populāras 70.gados gados, piedzīvo atdzimšanu interjeros, un dara to ar ambīciju. Šo mēbeļu integrēšana interjeros rada siltumu un šarmu jebkādos interjeros. Neatkarīgi no tā, vai šie pītie priekšmeti ir mūsdienu vai tradicionālas formas, šie organiskie elementi labi saderēs ar citiem dekoriem. Vari izmantot veselu komplektu ar klūgu mēbelēm vai tikai, piemēram, vienu krāslu kā akcentu. Ja vēlies sākt ar mazumiņu, varbūt izvēlies no klūgām pītu žurnālu turētāju vai galda lampas abažūru.

6. Daiļojiet sienas ar dabas skatu fotogrāfijām

Dabas tēmas radīšanai talkā var nākt arī fotogrāfijas, izvietotas lielākos un mazākos rāmjos vai bez tiem, kā arī aizņemot pat visu sienas plakni. Risinājums ir arī miera oāzes radīšana kādā istabas stūrī, to iekārtojot kā “zaļo stūrīti”. Tajā iederīgs būs klubkrēsls, kas tik iederīgs ir miera oāzei, kur laiski baudīt pēcpusdienu vai kaut nelielu atslodzi no spraigā dienas ritma.