Dizains

GAISMAS MAĢIJA MĀJOKĻA INTERJERAM

2020./2021. gada apgaismojuma aktualitātes ir funkcionalitāte, estētika, ģeometriskas formas un minimālisms.

Arvien biežāk tiek izmantoti gaismekļi no dabīgiem materiāliem vai to imitāciju elementiem, piemēram, koks, dažādu veidu akmens. Nozīmīga tendence ir tiekšanās uz daudzveidību un individuālo vēlmju apmierināšanu, un tā izpaužas moduļu konstrukcijās. Galvenais ir multifunkcionalitāte un transformācijas iespēja. Viena sistēma var kalpot visas telpas apgaismošanai vai arī apgaismot tikai noteiktu zonu.

Tas, kā jūtamies telpā, atkarīgs no apgaismojuma.

Izgaismojiet tās vietas,kuras nepieciešams, bet pārējām ļaujiet slīgt mijkrēslī.

Gaismas ķermeņa izvēle, iekārtojot mājokli, ir viens no tiem interjera un telpas labiekārtošanas darbiem, ko nepieciešams ieplānot savlaikus, arī gadījumos, ja ir nodoms tikai atsvaidzināt telpas un piešķirt tām modīgāku noskaņu. Kāpēc tā? Jo pareizi izvēlēts apgaismojums, tā avoti un novietojums var sekmēt produktivitāti, palīdzēt atslābināties pēc darbīgas dienas un veidot telpas gaisotni, kurā ikviens jūtas ērti un mājīgi.


Apgaismojums ietekmē to, kā mēs uztveram telpā apkārtesošās krāsas un interjerā izmantotos materiālus, tas var mainīt mūsu uztveri par telpu (kādas funkcijas tā pilda), tās izmēriem un sajūtām, ko šī telpa mums sniedz. Ne velti apgaismojumam, ienākot mājoklī,  ir jābūt siltam un viesmīlīgam, pat nosacīti izkliedētam, lai ienācējam radītu omulīgu sajūtu un aicinātu doties iekšā. Turklāt pareiza gaismas ķermeņa izvēle ir interjera sastāvdaļa, kas dizainu un jūsu izjūtas, atrodoties telpā, pacels nākošajā līmenī!

Teksts no veikala 4ROOM bloga, t/c Spice Home
Foto: publicitātes materiāli