Dizains

INTERJERA DIZAINA TENDENCES

Daba ir lielākais šābrīža trends, kas diktē interjera telpu. Dominē labsajūta, organiskas formas, dabīgi materiāli un grācija.


DABĪGI MATERIĀLI

Viss labākais un kvalitatīvākais nāk no dabas. Dabīgi materiāli veido veselīgu vidi. Vidi, kur jūtamies komfortabli, mājīgi un viegli. Tādi materiāli kā koks mums palīdz relaksēties, jo tam ir klātbūtnes dvesma un smarža, kas mums ir tuva. Dabīgie materiāli veicina arī ilgtermiņa interjera telpas izmantošanu un morāli nekad nenoveco. Ar laiku tie kļūst tikai labāki, izteiktāki raksturā. Dabīgo materiālu vintāžas mēbeles, piemēram, Jeanneret Chandigarh krēsls un Charlotte Perriand taburete, ir pašreizējie kulta priekšmeti — tik ļoti pieprasīti, ka tiek atsākta to ražošana jaunās versijās.


LATTE UN CAPPUCCINO TOŅI

Interjerā dominē krēmīgi, ziloņkaula, bēši, kastaņu un šokolādes brūni toņi. Tā ir krāsu palete, ko varam sastapt mūsu latte un cappuccino krūzēs. Atgriežoties pie dabas apdares materiālos, atgriežamies arī pie dabas toņiem. Šāda palete nomierina un relaksē. Mājas ir vieta, kur atpūsties no ikdienas steigas, tāpēc latte un cappuccino toņi ir ideāls fons miera radīšanai.

DABĪGAIS IR MĀJĪGAIS

Dabas formas nomierina, rada mājīgumu un stimulē radošumu. Organiskas un plūstošas tās viegli integrējas jebkura stila interjerā. Ferm Living x Helena Rohner mēbeļu rokturu un āķu kolekcija to lieliski apliecina. 


MINIMĀLISMS UN GRĀCIJA

Minimālisms palīdz izvēlēties savām mājām tikai tās lietas, kas sniedz patiesu prieku. Tas nozīmē arī to, ka interjerā visam ir sava vieta un ir pietiekami daudz skapju, lai varētu ātri un ērti ieviest mājās kārtību. Jo tīrāka un minimālistiskāka vide, jo mierīgāks prāts. Savukārt grācija interjerā ienes klasisko elementu akcentus. Tā ir nostalģija pēc vēstures, pēc stāsta, pēc kaut kā hromatiska. Abu elementu apvienošana veido pasakainas kombinācijas un ir izteikta tendence augstākā līmeņa pasaules interjeros, kas veidoti ārpus laika.


ORGANISKAS FORMAS

Aizvien vairāk mēbeļu un interjera aksesuāru ražotāju veido lietas, kas pēc formas ir apaļīgas un nereti atgādina gardu smalkmaizīti. Pētījumi liecina, ka strikti ģeometriska forma cilvēkiem asociējas ar tādiem asiem un potenciāli bīstamiem priekšmetiem kā nazis, turpretī apaļa forma asociējas ar zīdu, ziediem un dabas līknēm, tāpēc tā mūs relaksē. Pašreiz aktuālākā sofa ir Mario Bellīni Camaleonda, kuras ražošanu B&B Italia tikko atsākusi pēc gandrīz 50 gadu pārtraukuma.