Dzīvesstils

Elizabete Gorina & Džidži

Pirms gada pazīstamās Latvijas modes blogeres Elizabetes Gorinas (@liz_gorina), viņas vīra Aleksa un dēla Adriāna ģimenē ienāca burvīga maza būtne – kavaliera karaļa Čārlza spaniels, vārdā Džidžī. «Suns ir ļoti aktīvs, neatlaidīgs un vienmēr panāk savu,» ar smaidu stāsta Elizabete.

No vienas puses, tas notika diezgan spontāni – nejauši ieraudzījuši sludinājumu, ka palicis pēdējais kucēns, mēs piezvanījām, un jau pēc divām dienām braucām to apskatīt. Pavadījuši viesos pusstundu, atgriezāmies mājās ar jaunu ģimenes locekli. No otras puses, mēs jau sen domājām iegādāties nelielu sunīti un šo to zinājām par kavaliera karaļa Čārlza spanieliem. Bijām lasījuši, ka šie suņi ir draudzīgi pret bērniem un viegli pielāgojas saimnieku dzīvesveidam.

Mūsu Džidžī simtprocentīgi atbilst šim raksturojumam. Protams, Džidžī ir mainījusi mūsu dzīvi. Pirmkārt, tīri praktiskā ziņā: no rīta un vakarā viņa jāved pastaigāties, vienmēr jāpiedomā, lai pārāk ilgi nepaliktu viena, arī dodoties ceļojumā, jāmeklē suņiem draudzīga viesnīca. Tomēr galvenās pārmaiņas vērojamas jūtu un sajūtu līmenī – ir tik patīkami apzināties, ka mājās tevi kāds gaida un allaž priecājas par tavu pārnākšanu. Vēl Džidžī māca mūsu dēlu rūpēties par tiem, kurus esam pieradinājuši. Adriāns vienmēr ir gatavs viņu pabarot un iedot kādu gardumu, pat biežāk, nekā būtu vajadzīgs. (Smaida.)

Šķiet, vairāk par visu pasaulē Džidžī patīk ēst, turklāt pilnīgi vienalga, ko – rodas iespaids, ka viņa vienmēr ir izsalkusi. Un viņas galvenais saimnieks ir mans vīrs Alekss, jo tieši viņš visbiežāk baro Džidžī un ved pastaigāties. Bet mīl viņa mūs visus vienlīdz stipri.


Vēl Džidžī ļoti patīk būt uzmanības centrā un… iemigt kādam uz galvas. Burtiskā nozīmē, lai gan mēs neesam par to sajūsmā. (Smaida.)

Kopumā Džidžī ir ļoti mierīga būtne, taču viņai nepatīk vienai palikt mājās. Kad dodmies projām, mazulītei ieslēdzas pavisam cits eksistences režīms. Dažas reizes bijām atstājuši pieejamības robežās tualetes papīra ruļļus, un tad viss dzīvoklis bija vienās skrandās un stērbelēs. Tiesа, šie varoņdarbi jau ir pagātnē, esam kļuvuši gudrāki gan mēs, gan Džidžī.

Tiem, kuri vēlas iegādāties suni, gribu atgādināt, ka mazs sunītis prasa ne mazāk rūpju kā liels. Tāpat nopietni jāpadomā, vai jūsu dzīvesveids ļauj veltīt sunim pietiekami daudz laika un pienācīgi par viņu rūpēties. Šīs rūpes ietver arī audzināšanu, jo labās manieres jāapgūst arī maziem sunīšiem, īpaši tiem, kuri kopā ar saimniekiem apmeklē publiskas vietas.

Foto: @liz_gorina