Dzīvesstils

Mārtiņš Kapzems & Vaipere un Megy

Raidījumu un pasākumu vadītāja Mārtiņa Kapzema (@kapzeminators) un viņa dzīvesbiedres Julias (@juli_enz) ģimenē ir divi suņi, kuru šķirni viņš pats raksturo kā «dabisku». Vaipere un Megija (Megy) piedalās visās saimnieku izklaidēs, sākot no skeitborda un beidzot ar hiphopu.

Vaiperei aprīlī apritēs seši gadi. Kā viņas dzimšanas dienu atzīmējam datumu, kurā paņēmām suni no patversmes. Savukārt Megijai septembrī būs četri gadi.

Pirms pieciem gadiem ar Jūliju aizbraucām uz patversmi «Ulubele», kur iespējams izvest pastaigā suņus. Otrajā reizē sajutām saikni ar Vaiperi. Atgriežoties voljērā, viņa skumīgi raudzījās uz mums un skaļi gaudoja. Acīs sariesās asaras, un tad arī iedomājāmies, ka varētu viņu ņemt pie sevis. Tomēr sākumā vairākas reizes braucām Vaiperi apciemot, lai labāk iepazītu. Paņemt suni no patversmes ir kā brauciens vienvirziena vilcienā. Suns nav rotaļlieta, tā ir dzīva radība, kam ir jūtas, un to nevar tā vienkārši paņemt un pēc tam atdot atpakaļ. Atceros, kā beigās braucām pēc Vaiperes. Brīdis, kurā viņa iekārtojās mašīnas aizmugurējā sēdeklī, bija viens no skaistākajiem manā mūžā.

Pēc tam sapratām, ka Vaiperei vienai ir skumji un vajadzīga māsiņa. Ieraudzījām sludinājumu, ka kaut kur laukos piedzimuši kucēni un tiem vajadzīgas mājas. Aizbraucām lūkoties, un tur jau Megija skraidīja kopā ar brāļiem un māsām. Sapratām, ka tas būs mūsu suns. Vaipere pret mazo sākumā izturējās distancēti, taču pēc pāris dienām abi suņi jau viens otru aplaizīja.

Vaipere un Megija ir bezšķirnes suņi. Megijas tēvs ir Eiropas laika, māte – krievu–Eiropas laikas un vācu īsspalvainā medību putnu suņa jauktene. Kā teica kinologs, no Megijas sanācis medību ferrāri. Jebkurā gadījumā baložus dzenā lieliski. Savukārt Vaiperes radinieku vidū, iespējams, ir krievu–Eiropas laikas un borderkolliji.

Vaipere ir suns ar plašu un maigu sirdi. Viņa mūs ļoti mīl un bēdājas, ja kāda no ģimenes nav mājās. Bučas Vaipere dāļā reti, taču, kad to dara, un tas ir apmēram reizi nedēļā, tad no laimes var izkust. Vēl Vaipere ir īsta auklīte – pieskata bērnus, ja vien kāds ir tuvumā. Ja kāds cits suns sadomā darīt pāri Megijai, viņa vienmēr iestājas par jaunāko māsu un pārmāca nekauņas. Savukārt Megijai ļoti patīk sabučoties, to viņa dara vismaz desmit reižu dienā, turklāt dod bučas pilnīgi visiem, ieskaitot Vaiperi.

Suņi mūs bieži smīdina. Megjai ļoti patīk izlaizīt krējuma trauciņus. Līdzko karote noskrapst pret trauciņa dibenu, viņa ir klāt. Suns ar trauciņu nēsājas pa visu māju un, ja iesprūst purns, atmet galvu atpakaļ un laiza, neturot trauciņu ar ķepām. Savukārt Vaipere mūs smīdina ar savādajām pozām miegā – viņai patīk gulēt, paslienot vienu ķepu gaisā.

Katra pastaiga ar suni ir aizraujoša. Piemēram, Vaipere reiz nobučoja dziedātāju Tomu Odellu. Bet citā reizē, kad ļoti steidzāmies un gribējām ātri iziet cauri «Galleria Riga», apsargs teica, ka veikalā var ienākt tikai ar dekoratīvajiem sunīšiem, un mēs paņēmām suņus klēpī un nesām – paņemot suni rokās, tas taču uzreiz skaitās dekoratīvs.

Suņi ar prieku piedalās mūsu izklaidēs. Abām draudzenēm ļoti patīk skraidīt, un mūsu iecienīta nodarbe ir dogboarding. Šim pasākumam nepieciešams skeitborda dēlis plus divi suņi pavadā. Un, protams, prasme noturēties uz dēļa.

Mūsu suņiem patīk mūzika, faktiski jebkura. Dažkārt, kad atstājam viņus mājās vienus, ieslēdzam kādu pleilisti ar oldskūlīgu hiphopu, lai viņiem būtu sajūta, ka turpat blakus ir cilvēki.

Nobeigumā teikšu tā: lai kādu suni jūs gribētu, vispirms apdomājiet iespēju ņemt dzīvnieku no patversmes. Tur ir daudz lielisku suņu, kam nav māju. Ja par šo tēmu rodas jautājumi, droši rakstiet man Instagramā!

Foto: @kapzeminators