Dzīvesstils

Panarinu ģimene & Rižijs

Modeles Alises Panarinas (Znarokas, @alisaznarok) un viņas vīra Artemija Panarina (NHL kluba New York Rangers uzbrucējs, @artemiypanarin) ģimenes mīlulis ir garspalvainais Džeka Rasela terjers, vārdā Rižijs (@mr_riziy, 32.3 tūkstoši sekotāju), mājās saukts vienkārši Riža. «Rižam ir jau pieci gadi, un pēc zodiaka viņš ir Mežāzis,» smejas Alise.

Riža ir apburošs, draisks un ļoti harizmātisks suns, kurš prot iekarot ikviena simpātijas.

Misteram Rižijam – reizēm savu mīluli saucam arī šādi – ir ļoti gudrs skatiens, un man bieži vien šķiet, ka viņš saprot daudz vairāk, nekā varētu domāt. Viņš labi zina mūsu vājās vietas un prot ar mums manipulēt, viltība ir viņa jājamzirdziņš. Rižam patīk būt uzmanības centrā, un viņš ir ballītes karalis ikvienā kompānijā, turklāt viņa izstarotais siltums vieš mājās omulību.

Riža ir ļoti aizkustinošs. Viņš vienmēr jūt, ja kādam ir slikti, un šādos brīžos guļ blakus un sniedz morālu atbalstu, līdz kļūst labāk. Mūsu mīlulis ir mazs, bet vienmēr aizņem daudz vietas, īpaši, ja naktī ielien gultā.

No Rižas var mācīties baudīt dzīvi. Ja viņam iedod našķi, viņš to neēdīs, kur pagadās, bet atradīs ērtāko vietu.

Mūsu mazulis dievina cilvēkus un vienmēr sveic viesus ar apburošu smaidu. Ir ļoti interesanti viņu vēro, Rižam piemīt izteikta individualitāte, un viņš allaž uzjautrina.

Viņš pastāvīgi pieprasa masāžu un, ja es procedūras laikā apstājos, baksta ar degunu roku, un cenšas to pacelt, lai es turpinātu. Vēl misters Rižijs nekad nerej, bet ar skatienu norāda uz priekšmetu, ko vēlas dabūt. Kad viņam ir tukša bļodiņa, Riža pauž neapmierinātību, grabinot to pret grīdu.

Mums ģimenē vienmēr ir bijuši kaķi, es pati mīlu pilnīgi visus dzīvniekus, bet allaž esmu ilgojusies pēc suņa. Ļoti ilgi briedu šim solim un, saņēmusi ģimenes atbalstu, sāku meklēt. Sāku ar patversmēm, gribēju adoptēt mazu sunīti, lai to varētu ņemt līdzi ceļojumos. Bet patversmēs mazu sunīšu nav daudz, lielākoties tur ir lieli suņi. Pēdīgi devos Panarinu ģimene pēc Rižas uz Ukrainu. Suņaudzētāji sauca viņu par Lācēnu, un viņš tūlīt iekrita man sirdī.

Pirmos mēnešus ar jauno ģimenes locekli bija grūti un nepierasti, tomēr suņa iegādāšanās ir viens no labākajiem lēmumiem manā dzīvē, es vairs nespēju iedomāties savu dzīvi bez Rižas. Tik ļoti mīlu šo šuneli, ka reizēm gribas nomurcīt viņu līdz nāvei.

Riža krasi mainīja mūsu ģimenes dzīvi – viņam sekoja vēl divi suņi, vienu uzdāvinājām mammai, otru tante paņēma no patversmes. Тagad šī mazā banda sagādā visiem ļoti daudz prieka un laimes.

Мan vienmēr ir patikuši Džeka Rasela terjeri, tiem ir ļoti interesants, draisks raksturs. Agrāk nezināju, ka ir arī garspalvainie raseli, bet tagad uz ielām parādās aizvien vairāk šo pinkaiņu. Šīs šķirnes suņi ir enerģiski, bet ļoti gudri, un, apmeklējot kinologu un veltot sunim pietiekami laika, tos var veiksmīgi audzināt. Starp citu, nodarbības ar kinologu ir gandrīz vai noderīgākas suņa saimniekam, kurš iepazīst sava mīluļa psiholoģiju, iemācās tam nekaitēt, kā arī saprot, ka suns nav rotaļlieta un prasa lielu atbildību. Uzskatu, ka audzināšanai pakļaujas visi suņi, vienkārši ir cilvēki, kuri šajā ziņā dara kaut ko nepareizi.

Labprāt iegādātos vēl kādu suni un ne vienu vien, tomēr saprotu, ka ar mūsu dzīvesritmu tas ir neiespējami. Bet visiem, kuri grib baudīt četrkājainā mīluļa uzticīgo, mīlestības pilno skatienu, silti iesaku pirms šķirnes suņa iegādes aizbraukt uz patversmi – varbūt kāds no tās iemītniekiem gaida tieši jūs.

Foto: @alisaznarok, @mr_riziy