Dzīvesstils

Vīnu aktualitātes ar vīnzini Mārci Mitrevicu

Inovācijas, efektivitāti un ilgtspējību uzskata par mūsdienu attīstības stūrakmeņiem, un šiem principiem seko arī Rimi. Par vīna pasaules rudens jaunumiem caur šo triju vaļu prizmu stāsta Rimi Vīna dārza vīnzinis Mārcis Mitrevics.

INOVĀCIJAS

130 dzirkstošie, parastie, stiprinātie un pat bezalkoholiskie vīni – tāds ir šāgada Rimi Vīna dārzs jaunās ražas apjoms. Par jauno ražu es dēvēju tos produktus, kas parādījušies Rimi sortimentā šogad vai vēl parādīsies tuvākā mēneša laikā.

Rimi Vīna dārzs papildinājuši vīni no 16 pasaules valstīm, starp kurām ir gan tradicionāli plaši pārstāvētās vīna ražošanas zemes un to populārākie reģioni, gan līdz šim mazāk populāri vīnu veidi un reģioni. Piemēram, Gruzijas vīnu sortimentu esam papildinājuši ne tikai ar citādiem tradicionālajiem sarkanvīniem, bet arī vairākiem jauniem baltvīniem, kas agrāk pie mums neasociējās ar Gruziju. To pašu var teikt par ļoti kvalitatīviem vīniem no Moldovas, kas līdz šim uzskatīta par lēta saldā vīna zemi. Ņemot vērā to, ka Austrumeiropas un Balkānu valstu vīnu kvalitāte un popularitāte arvien pieaug, arī turpmāk izvērtēsim piedāvājumu no šiem reģioniem, lai varētu pozitīvi pārsteigt vīna cienītājus.

Jaunā raža nāk ne tikai no tuvākajām Eiropas valstīm. Atjaunotajā sortimen tā iekļauti jaunumi no pieciem kontinentiem. Tāpat interesantus jaunumus atradīsiet pie stiprinātajiem vīniem – slavenajiem portvīniem. Papildināts arī bezalkoholisko vīnu sortiments.

Dzirkstošo vīnu nodaļā bez galvenajām ražotājvalstīm Itālijas, Francijas un Spānijas savu vietu atraduši jauni produkti no Vācijas un Austrijas. Lai gan no dzirkstošajiem vīniem vispieprasītākie Rimi Vīna dārzs sortimentā ir itāliešu Prosecco, rudens sortimentā pieejami arī citi interesanti jaunumi no Itālijas. Paralēli Francijas šampaniešu izvēlei turpinām piedāvāt jaunus dzirkstošos vīnus Cremant, kas pēc tradicionālās metodes darīti mazāk populāros Francijas reģionos, taču izceļas ar pārbaudītu kvalitāti un pieejamu cenu. Vēl piedāvājumu esam papildinājuši ar jauniem Spānijas dzirkstošajiem vīniem Cava.


EFEKTIVITĀTE

Mēs zinām, ka noteikts pircēju loks vīna izvēlē lielu uzmanību pievērš cenai. Rimi Vīna dārzs akcijas kampaņās vienmēr esam piedāvājuši labus un izdevīgus pirkumus. Lai izvēli padarītu vieglāku un efektīvāku, šovasar ieviesām papildu stendu, kurā pieejami produkti par zemu un ļoti pievilcīgu cenu. 3,99/4,99/5,99 eiro – par šādām cenām pie mums var iegādāties populārus vīnus no dažām valstīm, un nu tie pieejami vienuviet.


ILGTSPĒJĪBA

Izvēloties sortimenta papildinājumu, viens no svarīgākajiem mūsu priekšnoteikumiem ir vīndaru attiecības ar zemi un dabu. Lielākā daļa jauno Rimi Vīna dārzs v īnu nāk no ilgtspējīgām ražotnēm. Sensi, Monte Zovo, Ruppertsberger, Zantho, I B alzi, Gerard Bertrand, Domaine Roux, Casalbordino – tie ir tikai daži Rimi Vīna dārzs zīmoli, kam ilgtspējība ir nevis valdības vai patērētāju uzspiests attīstības ceļš, bet, kā viņi paši teic, dabīga izvēle un dzīvesveids.

Bez minētajiem vīniem ir pieejami vēl citi – nāciet un iepazīstiet jaunumus!

Vairāk iedvesmojošu rakstu: rimi.lvALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA!

Foto: Andrejs Zavadskis