Mode

Cover girl: Martina B.

Modele MARTINA STEFANIA BILIBAU kopš bērnības dzīvoja Neapolē, bet pēdējos trīs gadus pavadījusi Milānā. Martinas spēka vieta ir Аmalfi piekraste, kur kalni nolaižas līdz kobaltzilai jūrai, nelieli līcīši un pludmales mijas ar zemesstrēlēm, ielejām, vīna dārziem un olīvu birzīm. Karantīnas apstākļos Martina nezaudēja laiku veltīgi un īstenoja savu sapni – iemācījās spēlēt klavieres.


ITĀLIJA SAVALDZINĀJA MANI… ar savu skaistumu un autentiskumu. Katra pilsēta līdzinās daiļai sievietei un ir ar savu individualitāti. Milāna, kur dzīvoju kopš 2018. gada, ir ideāls senas romantikas un urbāniskas dinamikas apvienojums.

BŪT MODELEI... ir vairāk nekā darbs. Šajā profesijā man visvairāk patīk aktiermākslas elements: uzņemšanas laukumā tev ir jāmīl projekts un jābūt uz viena viļņa ar komandu: fotogrāfu, māksliniecisko direktoru, stilistu, vizāžistu un frizieri.


BIEŽI ATCEROS… kādu pagājušā gada projektu, kas man bija patiešām iedvesmas avots. Tā bija grezna butika TV reklāmas uzņemšana uz mazas saliņas ar nepilniem astoņiem tūkstošiem iedzīvotāju. Mākslinieciskais direktors teica: «Esi tāda, kāda esi! Mēs gribam, lai tu būtu dabiska, gribam parādīt tevi bezrūpīgajā dzīvē, kāda tev šeit varētu būt.» Nekad neaizmirsīšu saulrietu šajā brīnišķīgajā vietā, kas uz visiem laikiem palikusi man sirdī.

KARANTĪNAS PERIODS MAN BIJA… grūts, jo darbs pie daudziem projektiem tika apturēts vai noritēja krietni lēnāk. Bet tieši šādos laikos mēs varam vairāk uzzināt par apkārtējo pasauli un paši par sevi. Sākumā jutos nomākta, bet pēc dažām dienām negaidīti radušos brīvo laiku sāku uztvert pozitīvi. Nolēmu piepildīt savu seno sapni — iemācīties spēlēt klavieres. Nopirku pianolu un, veltījusi tiešsaistes nodarbībām divas stundas dienā, pēc trim nedēļām jau varēju nospēlēt savu iemīļoto Ludoviko Einaudi skaņdarbu Nuvole Bianche.


KOPŠ BĒRNĪBAS MAN PATĪK… jebkura žanra mūzika. Vienmēr izvēlos kaut ko atbilstošu noskaņojumam. Gribu pēc iespējas ātrāk atkal apmeklēt savu iemīļoto izpildītāju Tame Impala, Arctic Monkeys un Riannas koncertus.

MANS PERSONĪGAIS STILS… pēdējos trijos gados ir krietni mainījies. Tas kļuvis apzinātāks un vieglāks, taču vienlaikus arī savdabīgāks un daudzfunkcionālāks. Man patīk kombinēt greznas lietas ar ikdienišķām, pēdējā laikā priekšroku dodu gaišākiem toņiem un esmu pārstājusi sekot principam matchy–matchy, visu rūpīgi saskaņojot. Ticu individualitātes nozīmei, tāpēc vienmēr ļaujos savai interpretācijai, arī stilā. Par to savulaik lieliski izteicies Džanni Versače.


MANI IEDVESMAS AVOTI… ir ļoti dažādi: filmas, grāmatas, gleznas, kas nes kādu vēstījumu, dažādi pasaules nostūri vai vienkārši apkārtējā realitāte. Uz visu vienmēr var paraudzīties no cita skatpunkta. Tas atkarīgs no tā, ko gribat pateikt vai kas gribat būt noteiktā brīdī.

МANA SPĒKA VIETA… ir Аmalfi piekraste, kur kalni nolaižas līdz kobaltzilai jūrai, nelieli līcīši un pludmales mijas ar zemesstrēlēm, ielejām, vīna dārziem un olīvu birzīm. Amalfi gaiss ir pozitīva enerģija tīrā veidā, bet, stāvot kalna galā un vērojot, cik harmoniski sader kopā visi ainavas fragmenti, pārņem neaprakstāmas izjūtas.

«Nedzenieties pēc tendencēm. Neļaujiet modei valdīt pār jums. Jums pašām jāizlemj, kas esat un ko gribat pateikt ar savu apģērbu un dzīvesveidu.»

– Džanni Versače