Mode

EDITOR'S LETTER - LĪGA ZEMTURE

Šie noteikti būs savādāki Ziemassvētki, bet tādēļ ne sliktāki, tādēļ ne mazāk skaisti. Vēlējāmies Tev radīt iedvesmojošu LIFE īpašo Ziemassvētku žurnālu, kurā varēsi atrast idejas dāvanām un iepazīt jaunas un, iespējams, daudziem jau pazīstamas radošas, talantīgas un drosmīgas personības.

Smaids atbruņo cilvēku acumirklī un tās reizes, kad esmu satikusi Alisi Znaroku, viņa ir tas cilvēks, kuras šarms un jaukā personība vienā mirklī iekaro simpātijas. J au labu laiku A lises dzīvesvieta ir Ņujorka, kā Alisei iet un, kādi ir viņas sapņi par to lasi Simonas Šulmanes intervijā. Turpinot tradīcijas, šoreiz foto sesija notika Maskavā, jo Alise pašlaik uzturas Pēterburgā. Mans prieks bija neviltots, kad vāka un intervijas foto sesijai man izdevās sarunāt arī Krievijā slaveno fotogrāfu Damiru Žukenovu.

Antons Freimans ir viens no Latvijas talantīgākajiem baleta dejotājiem, iepazināmies, filmējot SPICE rudens/ziema 2020 reklāmas kampaņu. Antons apbūra visus klātesošos ar savu baleta deju, ko filmējām maģiskā vidē, un galarezultāts — viena no šī gada labākajām reklāmas kampaņām.

Tāpat kā baleta izpildījums ir mans mīļākais mākslinieciskais žanrs tik pat ļoti mani aizkustina čella spēle. Mareka Radzēviča čella izpildījumu pirmo reizi dzirdēju Moët & Chandon 150 gadu jubilejas pasākumā, un tā patiesi dziļi man bija palikusi sirdī. Toreiz nodomāju, ka ļoti to gribētos dzirdēt vēl, un man bija tāda lieliska iespēja satikt Mareku un viņa Sleeping Beauty, kā viņš sauc savu čellu. Un atklāšu mazu noslēpumu, ka drīz šāda iespēja būs arī Tev...

Skaistas, talantīgas un drosmīgas — Ramona Burtniece, Irina Novy un Kristīne Liepiņa dalās ar idejām par savām labākajām Ziemassvētku dāvanām un veidu, kā tos šogad sagaidīt. Kristīne to parasti dara, kāpjot kalnos. Neslēpšu apbrīnu par viņas apņēmību un drosmi atgriezties kalnos pēc prātam neaptverama kritiena. Neapstāties pie sasniegtā un drosmīgi virzīties pretī saviem mērķiem un sapņiem, tas ir tik iedvesmojoši un skaisti.

Vai Tu atceries savu pirmo Ziemassvētku dāvanu, kura Tevī izraisīja spilgtas emocijas? Es atceros, kā no saviļņojuma raudāju, bet nevis par pašu dāvanu, bet to sajūtu, kad pirmo reizi mūžā klausījos dāvināto pleijeru, kura skaņa toreiz likās kas nepieredzēti dievīgs. Vēl atceros tumši zilu vilnas pidžamu, kura man pasniegšanas brīdī nemaz nepatika, bet to iemīlēju, un tā līdz pat šai dienai ir mana vienīgā, sirdij tuvākā un labākā pidžama, ar kuru vēlos iet gulēt, aizbraucot ciemos pie vecākiem. Bezgala mīļa un īpaša! Atceroties bērnību, gribas sev atgādināt, ka, neskatoties uz pašreizējo situāciju, mums tik un tā tik daudz kas ir dots.
Un, iespējams, tieši šis laiks ir tāds, kāds tas ir, lai mēs novērtētu un atgrieztos pie sen aizmirstām emocionālām vērtībām un, iespējams, arī vietām. Lai novērtētu laiku, kurā mēs pašlaik dzīvojam. Šis ir laiks, kad būt pacietīgiem un iecietīgiem savās vēlmēs. Esam pieraduši izteikt vēlmes, bet bieži vien piemirstam pateikt paldies, pirms kaut ko pieprasām. Varu pateikties savai Talsu vecmāmiņai, kura man ir iemācījusi
jau no bērnības katru vakaru pirms gulēt iešanas pateikt paldies par to, kas ir noticis, par labo un ne tik labo, jo viss, kas notiek, notiek uz labu, pat bezcerīgākās dzīves situācijās mēs nonākam, lai viss mainītos uz labu!

Tik ļoti gribas novēlēt, lai mums visiem viss izdodas! Pats galvenais, lai izdodas saglabāt labu veselību un kvalitatīvi pavadītu laiku kopā ar saviem mīļajiem, gan tiem, kas ir te, gan tiem, kas ir mūžīgi mūsu sirdīs.

Gaišus Ziemassvētkus mums visiem!

Līga Zemture
LIFE galvenā redaktore
@ligazemture