Mode

Editor's Letter: LĪGA ZEMTURE

Māksla. Mēs katrs to redzam savādāk, un katram ir tiesības to redzēt savādāku. LIFE Ziemassvētku numurs ir veltīts tieši mākslai kā brīvai izpausmei un iedvesmas avotam. Māksla ir ne tikai māksla, tā ir arī virtuoza spēja paskatīties uz lietām no cita skatu punkta.

LIFE Ziemassvētku numura vāku rotā īru mākslinieces Mērijas Roninas glezna. Septembrī Londonas HOFA laikmetīgās mākslas galerijā notika viņas personālizstāde Fool’s Paradise («Muļķu paradīze»). Mērijas darbos savijas humors un krāsainas dzīves epizodes — tie ir kā svaiga gaisa malks pandēmijas nogurdinātiem skatītājiem. LIFE digitāli viesojās viņas studijā, lai parunātu par mākslu un dzīvesprieku.

Māksla pastāvēs, kamēr ir cilvēki, kuri spēj uztvert tās smalkās vibrācijas un smelties iedvesmu īstenā skaistumā. Тā uzskata viens no Latvijas jaunās paaudzes talantīgākajiem tēlniekiem Latvijas Mākslas akadēmijas absolvents Marks Sun Roz. 

Mūsdienās pārsteigt cilvēku ar dāvanu vairs nav tik viegli, LIFE Ziemassvētku numuram Katrīna Jaunupe, «Mākslai vajag telpu» dibinātāja un mākslas kuratore, ir izraudzījusies īpašus jauno latviešu mākslinieku darbus, ko, iespējams, nepaliksi zem eglītes, bet kas būs paliekoša vērtība un šā laikmeta nospiedums vēsturē arī Tavās mājās.

Nav svarīgi, kā tu uz to skaties, bet tas, ko tu saskati. Lai gaišu pārdomu un skaistu sapņu piepildīts šis laiks!

LĪGA ZEMTURE,

LIFE galvenā redaktore

@ligazemture

Foto: NATĀLIJA BEREZINA / Kleita, NENSI DOJAKA / Kurpes, PRADA / Rokassprādze, BURMA