Mode

Editor's Letter: LĪGA ZEMTURE

Žurnāla tapšana man ir iedvesmojošs un laimīgs laiks. Veidot, domāt, plānot, realizēt un pēc tam saņemt svaigi drukātu garadarbu. Tieši tāds man ir žurnāls LIFE — laimes garadarbs. Es to mīlu! Un kā īstena dārzniece rūpējos par katru lapu, par katru milimetru maketā un par to, lai šī iedvesma, kas ir manī un mūsu žurnāla viesos, nonāktu arī līdz jums.

Īpaši būtisks man vienmēr licies tieši žurnāla vāks — jo tas ir tas, kas mani motivē iegādāties konkrēto izdevumu, ne velti modes žurnālu kaudzes manās mājās kalpo kā stila elements. Jau labu laiku kopā ar Aivitu Mūzi — pasaules modes jauno mūzu, latviešu modeli, kura iekarojusi pasaules top modes zīmolu sirdis un tajā skaitā arī manu, — plānojām vāka fotosesiju un interviju, kas sākotnēji bija iecerēta Parīzē, bet tika realizēta eņģeļu pilsētā Losandželosā. Aivita ir daudzpusīga, talantīga un, neskatoties uz sasniegumiem, saglabājusi patiesi sirsnīgu un viennozīmīgi arī ļoti profesionālu attieksmi pret darbu. Uz jautājumu, kas viņu dara laimīgu, Aivitas atbilde ir vienkārša, bet tajā pašā laikā izsaka tik daudz: «Mācīšanās. Mācos no dabas, cilvēkiem, grāmatām, mākslas. Ik diena, kurā apgūstu ko jaunu, mani dara patiešām laimīgu. Kas gan var būt skaistāk kā redzēt sevi pilnveidojamies un kļūstam par labāku cilvēku.»

Laimes izjūta mums katram ir sava — man tās ir mazas lietas, ko ik dienu sniedz man mīļi cilvēki, ģimene un vistuvākais cilvēks — vīrs. Sarunas un saskarsme ar tuvām dvēselēm. Laime ir darbs, kurš mani aizrauj, ļauj radīt skaisto, vairot labo un būt harmonijā ar sevi un Visumu. Laime noteikti nav materiāla.

Fashion Insider rubrikā zīmola Fashion Habit dibinātāja Olga Asmikoviča saka tā: «Ja man būtu jānosauc tikai viena lieta, kas nepieciešama ikvienai sievietei, tā nemaz nebūtu lieta. Tās būtu kādas brīnišķīgas jūtas attiecībā pret sevi, proti, mīlestība. Salīdzinājumā ar šo nosacījumu viss materiālais nav nekas.»

Arī talantīgā fotogrāfe, daudzu LIFE fotosesiju autore Natālija Berezina uz jautājumu par galvenajiem principiem, kurus mācīt saviem bērniem, atbild izsmeļoši, runājot par to, ka skaistums ir pats subjektīvākais jēdziens pasaulē un tieši mīlestība pret sevi un sevis pieņemšana ir tas, ko viņa māca meitām.

Savukārt viens no Latvijas slavenākajiem pianistiem Andrejs Osokins stāsta: «Koncepcija, ka cilvēks radīts laimei, ir visai neviennozīmīga. Pareizāk sakot, tā nav neapstrīdama. Manuprāt, laimes izjūtu dāvā apziņa, ka dzīve neaizrit velti, un tam, ko dari, ir jēga. Tas var būt pilnīgi jebkas: no mājas uzkopšanas līdz dižiem sasniegumiem, nо vērienīgas labdarības līdz sarunai ar cilvēku, kuram nepieciešams tikt sadzirdētam. 

Laime ir kā saule, kas iznirst starp mākoņiem, tо nevar ieplānot. Domāju, ka dzīties pēc šīs mirklīgās izjūtas nav īsti pareizi, daudz svarīgāk ir piepildīt dzīvi ar jēgpilnu darbību. Manuprāt, tas ir krietni vien produktīvāk.»

Un kas ir tava laime?

LĪGA ZEMTURE,

LIFE galvenā redaktore

@ligazemture

Modele AIVITA MŪZE

Foto MARK ABEGG

Bikškostīms, SARELLE
Apavi, PRADA