Mode

Fashion insider: Olga Pētersone

Latvijas apavu zīmols INCH2 ir plaši pazīstams arī ārvalstīs, un tie nav tukši vārdi – tā kolekcijas pieejamas 57 veikalos pasaulē. Instagram kontam @inch2 ir gandrīz pusmiljons sekotāju, bet zīmola dibinātājas un dizaineres Olgas Pētersones tēliem lappusē @zrivnutro seko vairāk nekā 7000 lietotāju. Olga pastāstīja LIFE par saviem atklājumiem stila jomā un modes plāniem pavasarim.

Plaša patēriņa un augstās modes produkciju var apvienot saskaņā ar ļoti vienkāršu formulu. Iesaku nežēlot naudu labām somām, apaviem un brillēm, visu pārējo var veiksmīgi piemeklēt starp plaša patēriņa zīmoliem. Galvenais – pievērsiet uzmanību audumam un darba kvalitātei. Atrast labas lietas par adekvātu cenu nav viegli, taču tas ir iespējams.


Šogad gaidu pavasari ar īpašu nepacietību. Мēs esam tik ilgu laiku nosēdējuši mājās sporta tērpos un staigājuši apjomīgās dūnu jakās, ka gribas pēc iespējas ātrāk to visu novilkt. Šopavasar topā būs kostīmi ar bermudu šortiem un gaisīgas kleitas.

Мans atradums stila jomā ir vintāža. Pēdējā laikā esmu to iemīļojusi un pastāvīgi meklēju vērtīgus guvumus. Man patīk masīvi klipši – pirmos iegādājos vintāžas tirgū Venēcijā tālajā 2016. gadā, tagad pērku retas somas. No pēdējiem guvumiem mana favorīte ir šokolādes krāsas Hermès Kelly, kas izlaista 1971. gadā. Man tas ir nevis parasts priekšmets, bet aksesuārs ar vēstures aromātu.

Vēl viens life hack: ieguldiet naudu somās, kas kalpos ilgāku laiku. Noteikti izvēlieties to, kas piestāvēs
lielākajai daļai jūsu garderobes. Nepērciet ultramodernu somu, jo tā drīz vien zaudēs popularitāti un līdz ar to vērtību. Iepriekšējās sezonās tā notika ar Dior Saddle Bag un Bottega Venetta The Pouch. Pievērsiet uzmanību tam, ka augstās modes nami atgriežas pie vecajiem somu modeļiem. Piemēram, Gucci ir no jauna izlaidis savulaik tik iekāroto 1961. gada Jackie bag. Tas nozīmē, ka ir pēdējais laiks atrast savu unikālo aksesuāru vintāžas vietnēs. Laika atstātās zīmes tikai vairos tā vērtību, piešķirot jums īpašu izsmalcinātību un šarmu.

Foto: no Olgas Pētersones personiskā arhīva