Mode

FASHION INSIDER – RAMONA BURTNIECE

«Man kaislība vienmēr bijusi mode, taču bez tās ir vēl viena – māksla. Jau otro reizi esmu kļuvusi par studenti un vairāk nekā četrus gadus lielāko daļu laika pavadu Latvijas Mākslas akadēmijā. Līdz mākslas vēsturnieces diplomam palicis pavisam nedaudz. Tas bija aizraujošs, bet ne viegls ceļš.»


Vienmēr esmu uzskatījusi – saņemot ielūgumu uz pasākumu, kurā norādīts dreskods, tas ir jāievēro. Mūsdienās pieejami dažādi resursi, kur neskaidrību gadījumā rast vajadzīgo atbildi. Ja dreskoda nav, tērpu var izvēlēties pēc saviem ieskatiem. Svētku izjūtas radīšana bieži vien ir mūsu pašu ziņā, un piemērots tērps šo izjūtu tikai vairo. Protams, nav vienas konkrētas svētku tērpa etiķetes. Manuprāt, galvenais, lai tas atšķiras no tā, kas tiek valkāts ikdienā. Tas nenozīmē, ka tērpam jābūt neprātīgi greznam vai ekstravagantam. Dažreiz pietiek vien ar interesantu detaļu vai akcentu, piemēram, lakatiņu ap kaklu, lieliem auskariem, sarkani krāsotām lūpām. Taču tas ir ļoti individuāli, un ir svarīgi ieklausīties savās sajūtās un noskaņojumā. 

Modes pasaule ir ļoti mainījusies, priekšplānā izvirzās praktiskums, un aizvien vairāk apģērba zīmolu piedāvā loungewear. Pat modes guru Toms Fords savu pavasara–vasaras kolekciju radījis karantīnas apstākļos mājās, un tas ir izteikti redzams. 

Izvēloties tērpu Jaungada svinībām, jāatceras, ka tajā vajadzētu justies ērti, bet, kā jau minēju, svētku izjūtu radām mēs paši. Ja esam saposušies un labi izskatāmies, tad arī labi jūtamies, un attiecīgi būs svētku noskaņa. 

Mode patlaban ir salīdzinoši vienkārša un minimāla, un teiciens less is more ļoti aktuāls.

Izvēloties dāvanu, jāapdomā, ko un cik daudz zini par cilvēku, kam to pasniegsi. Tai noteikti nevajadzētu viņu apgrūtināt. Varbūt izklausās savādi, taču tas ir svarīgi. Dāvanas parasti iegādājos kādā no tirdzniecības centriem vai internetā. Manuprāt, izvēlēties dāvanu sievietei ir vieglāk nekā vīrietim. 

Mēģināšu nosaukt trīs salīdzinoši neitrālus variantus. 

Pirmais, kas man nāk prātā kā Ziemassvētku dāvana, ir aromātiska svece. Ik gadu ap šo laiku ražotāji piedāvā burvīgus svētku aromātus. Mans favorīts ir Diptyque.

Dāvināt smaržas, iespējams, nav pati labākā ideja, jo gaumes atšķiras, taču arī tas ir variants. Sievišķīgs un klasisks ir Givenchy aromāts L’Interdit, kam nesen iznākusi jauna versija L’Interdit Intense – piesātinātāka un noslēpumaināka. Pirms Ziemassvētkiem gandrīz visi kosmētikas zīmoli piedāvā jaunus sarkano lūpukrāsu toņus, un šāda dāvana noderēs ikvienai sievietei. 

Westmen Atelier ražo ekoloģiski tīru dekoratīvo kosmētiku un domā ne tikai par produktu kvalitāti, bet arī pievilcīgu iepakojumu.

Laba dāvana vīrietim varētu būt šalle, spēļu kāršu komplekts vai interesanta grāmata. Vēl viena vieta, kur meklēt dāvanas, ir «JAUNmarka» Latvijas Mākslas akadēmijā. Laika posmā no 18. decembra līdz 7. janvārim tur būs iespējams iegādāties studentu radītos mākslas darbus. 

Sen zināms, ka dizaineru soma neitrālos toņos bez liekiem logotipiem un uzrakstiem, kā arī kvalitatīvi apavi ir laba investīcija. Es teiktu, ka ir vērts ieguldīt kvalitatīvā dizaineru bižutērijā. Pareizi glabāta, tā kalpos ilgi. 

Rotas padara tērpu greznāku un interesantāku. Klasisku baltu kreklblūzi vai melnu džemperi papildinot ar lieliem auskariem, var radīt pavisam citu tēlu.