Mode

FRANČU RIVJĒRAS STILĀ

Par izsmalcinātu kūrortu šo vietu 19. gs. beigās pārvērta turīgie angļu ceļotāji. Lai nodalītu no Itālijas, viņi to nodēvēja par Franču Rivjēru. Pavisam drīz nelielie zvejnieku ciematiņi pārvērtās par moderniem kūrortiem un par piekrastes ainavas neiztrūkstošu sastāvdaļu kļuva greznas bagātnieku villas. Kopš tā laika Franču Rivjēra turpina spodrināt savu aristokrātisko šarmu. Par “La Cote D’Azur” – Debeszilo krastu, Provansas–Alpu–Azūra piekrastes reģionu nodēvēja franču rakstnieks Stefans Ližārs, kurš šajā vietā burtiski iemīlējās un kā mīlestības apliecinājumu veltīja tai tāda paša nosaukuma grāmatu. Vēlāk par “Cote D’Azur” tika nosaukta arī Nicas lidosta.

Izdzirdot kādu pieminam Franču Rivjēru, aizvien iztēle uzbūra impresionistiskas vīzijas ar Van Goga vitāli dzeltenajām saulespuķēm, tirkīza krāsas pludmalēm, sievietēm rožainos rītasvārkos, kuras dienu sāk ar šampanieša glāzi un nekad nekur nesteidzas. Kad beidzot izdevās iekāpt šajā iztēles kaleidoskopā, izrādījās, ka zemes virsū patiesi atrodama tāda vieta

Šovasar mode diktē daudz un dažādas interesantas tendences, modes pasaule mums piedāvā valkāt un liek pieradināt tvīdu vasarai, lietišķos un ne tikai biznesa kostīmos, kā arī brīvā laika kostīmos ienāk jauna ideja un vēsma – žaketes kombinācijā ar šortiem. Jaunā tendence, dabīgie materiāli,  iemājo aksesuāros, somās, cepurēs un jostās un viss šis salikums kopā rada un veido modes pasaulē tik ļoti iemīļoto Franču Rivjēras stilu.

Arī kungiem bagātais Franču Rivjēras stils nav nekas nezināms vai nepiedzīvots, bet gan viss labi zināmais un klasiskais: slavenais trench coat, daudz gaišo, bēšo nokrāsu, nezūdošais melnā un baltā salikums, klasiskais baltais krekls, kas tiek pasniegts ar it kā nevīžīgāku un brīvāku piesitienu: atrotītas piedurknes un atpogātas augšējās pogas, tai pat laikā ne brīdi nezaudējot  eleganci un atraktivitāti. Jāuzsver, ka arī kungu segmentā aksesuāri spēlē svarīgu lomu.

Un noteikti jābūt saules brillēm, lai pasargātu savas acis no Rivjēras spožās saules, un tās šosezon izvēlamies pēc izmēra lielākas un dekoratīvākas!

Savukārt, tirdzniecības centrā Spice Franču Rivjēras stilu meklējiet veikalos Sandro, Maje, Twinset, Max&Co, Zara, Aldo, Massimo Dutti, Tomy Hilfiger u.c.