Mode

IZNĀKT NO IERAKUMIEM

Modei patīk radīt jaunas interpretācijas par vecām un labi zināmām klasiskām lietām, un šoreiz gūstā kritis mētelis ar nosaukumu – trencis. Slavenais trenčkout, mētelis, kura aizsākumi ir radušies jau 19. gadsimtā, ar savu klasisko jostas aizdari ar metāla sprādzi, vējsargu – pelerīni, transformējamu apkakli un piedurkņu savilcējiem, jau atkal kļūst par modes dāmu upuri. Sākotnēji trenci šuva no vieglas vilnas un kokvilnas audumu sajaukuma. Savukārt Tomass Berberijs (Thomas Burberry) radīja īpašu kokvilnas audumu, ko nosauca par gabardīnu.

Mūsdienās modes dizaineri ir pamanījušies dažādi interpretēt šo mēteli - klasisko modes ikonu, bet šosezon tas tiešām ir kritis par upuri, turklāt labā nozīmē! Tas ir klasisks vīriešu garderobes apģērba elements, kas neiziet no modes teju gadsmitu un praktiski gandrīz nemaz nav mainījis savu sākotnējo izskatu, tik vien kā draudzīgi iegūlies gan dāmu, gan vīriešu garderobēs. Trencis, jeb kā to vēl reizēm mēdz dēvēt - Burberry mētelis – ir klasisks mētelis, kas tika radīts Lielbritānijā Pirmā pasaules kara laikā britu virsnieku vajadzībām. Toreiz to izgatavoja no gabardīna – izturīga un viegli vēdināma auduma, kas atgrūž ūdeni un silda sliktos laika apstākļos. Mūsdienu tradiconālo trenci gatavo no vilnaskokvilnas un ādas. Nenoliedzami, ir arī daudz un dažādas variāciju - materiāli tiek miksēti, faltēti, drapēti, lietotas aplikācijas, ādas detaļas un pat mežģīnes. Tradicionālā trenča krāsa ir labi zināmā bēšā, bet mūsdienās visbiežāk tas izspēlē visādus jokus un parādās daudz un dažādās interpretācijās. Tas var būt gan klasiski melnā vai zilā krāsā, bet nekas pārsteidzošs tas nebūs ja ieraudzīsim trenci arī brūnā, vai pat zaļā pasteļkrāsā. un variantu par šo tēmu ir vēl daudz. Trencim raksturīgākā detaļa – rūtaina odere. Šī ideja pieder Tomasam Burberry, bet daudzi citi ražotāji ir pārņēmuši šo tradīciju. Trencim raksturīgas ir 6 pogas divās rindās, A veida siluets, platas piedurkņu aproces ar savilcēju, uzpleči, kas ir kā relikts no kara.

Trenci ir viegli kombinēt. Tas vienlīdz labi izskatīsies gan ar klasisku kostīmu, gan ar plānu plandošu kleitu vai svārkiem, kā arī ar džinsa biksēm, tkreklu, bītleni vai džemperi. Tas pats attiecas uz apaviem -  pie trenča var droši kombinēt gan klasiska stila apavus, gan sportiska stila. Jāuzsver, ka mūsdienu trencis ir ļoti pateicīgs gan pavasara, gan vasaras sezonas apģērbs, tas lieti noder kā viegls virsmētelis pavasarī un  arī vēsākās vasaras dienās.

No pasaules vadošajiem modes namiem trenci šovasar piedāvā, nenoliedzami, Burberry, arī Michael Kors ir atzinis militāro trenci par labu piedāvājumu šai vasarai, kā arī modes nams Max Mara, kura kolekcijā lieliski ir redzama trenča mūsdienu interpretācija.

 Savukārt, tirdzniecības centrā Spice slaveno trenča mēteli var meklēt veikalos Sandro, Maje, Twinset, Marella, Gerry Weber, Zara, Ivo Nikkolo u.c.