Mode

MAIGAIS NEONS

Tas jau nav nekas jauns un ir mums visiem zināms fakts, ka mode turpina mainīties un iet savu ciklisko apli un atkal, un jau atkal piedāvāt jau reiz izdzīvotās lietas. Tā notiek ar visu: mēs no jauna tiekam ietērptas 60to gadu A silueta minī kleitās, 80to gadu polsteros un 50to gadu izteiktajā Dior viduklī. Tā arī šoreiz un šovasar pie mums ir atceļojusi viena no interesentākajām tendencēm un 80/90to gadu parādībām - neons. 80. un 90. gados, kulta krāsa un objekts, un tā vien šķiet, vēl vakardienas neona tendences ir jau atkal redzamas mūsu garderobēs!  Šķiet tas bija vēl tik nesen, bet pagājuši jau trīsgadu desmiti. Neons kā tendence izplatījās ļoti strauji. Varam apgalvot, ka tam noteikti ir sakars ar tā laika sintētisko mūziku, kas sāka parādīties aizvien vairāk un kļuva aizvien aktuālāka, kā arī ar slaveno aerobikas kultu, tā dejotājām un viņu spilgtajiem sporta kostīmiem. Tā vienā brīdī neona krāsa ienāca arī mūsu ikdienas dzīvē un to varēja satikt ne tikai sporta un  aerobikas dejošanas zālēs, bet arī uz ielas, skolās un naktsklubos. Šīs krāsas ieradās un palika uz palikšanu un ir populāras jau gadiem ilgi. Bet šosezon neons piesaka sevi jo nopietnāk.

Lai gan neons un tā spilgtums un košums sevi jau drosmīgi pieteica pagājušajā rudens un ziemas sezonā, neskatoties uz to, tas joprojām turpina savu uzvaras gājienu, pavasarim un vasarai piedāvājot šo košo un spilgto krāsu gammu.  Jāatzīmē, ka neons šovasar ir nedaudz arī transformējies un kļuvis nedaudz atturīgāks krāsu intensitātē, bet tas jau nemaina lietas būtību -  neons ir un paliek neons, joprojām koši krāsaini un pamanāmi.

Tā kā patērētājiem joprojām ir liels pieprasījums pēc šīm košajām nokrāsām, mazumtirgotāji ir paplašinājuši krāsas pieejamības amplitūdu modes pasaulē un neonu piedāvā ne tikai apģērbā un pat lietišķa stila kostīmos, bet neonu var visai bieži satikt arī aksesuāros -  somās, kurpēs, jostās u.c. Kas interesanti, neons ir šobrīd pārgājis arī uz mūsu ādas vistiešākajā nozīmē un sastopams dekoratīvās kosmētikas pasaulē. Mēs varam protams vilcināties un ignorēt staigāšanu pa neona krāsas marķieri, tomēr kavētiesīsti nav vērts, pēc neona ir ļoti liels pieprasījums, un tas turpina augt! Tā kā sportisks dzīves veids un atlētisms ir kļuvis par normu lielākajai daļai, neona spīdekļi dažādos dzimumos un kategorijās tiek uzskatīti par ļoti aktuālu modi! Beigu, beigās mums jāatzīst, ka tas ir jautrs modes paziņojums!

No pasaules vadošajiem modes namiem neonu šovasar piedāvā Armani, arī Balenciaga, Versace un Viktorija Beckham.

Savukārt tirdzniecības centrā Spice, neonu var meklēt veikalos Sandro, Maje, Twinset, River Island, iBlues  u.c.