Mode

SPILGTĀ PERSONĪBA

Tik koši, šķiet, sen nav bijis – tas noteikti ir ievērības cienīgs notikums vīriešu garderobē -, īsts krāsu sprādziens. Koši, klasiski, eleganti un ar sportisku piesitienu, bet tajā pat laikā pārdomāti un ar raksturu. Aksesuāros valda koša krāsu tīrība, skaidrība un pragmatisms. Kā zināms, aksesuāru klātesamība ir ļoti svarīga jebkurā koptēlā. Mazās, it kā nenozīmīgās detaļas piešķir ļoti pārliecinošu kopiespaidu. Apģērbā, pat klasiskajā stilā, šosezon  valda krāsas un tas ir lieliski, jo parasti piezemētajās vīriešu garderobēs beidzot ir noticis kāds košāks krāsu sprādziens. Piedāvājumā ir ne tikai rozā dzemperis, bet arī dzeltena žakete, kā arī sportiska stila apavi - galvenais noteikums – koši. Viss koptēls ir viegls, nedaudz gaisīgi, bet tajā pašā laikā eleganti un nepiespiesti. Vasara paredzēta tam, lai lielos plānus mazliet atliktu pie malas, tādējādi – arī strikto un lietišķo etiķeti. Tāpēc atļaujamies vairāk, spēlējoties ar koši zilajiem, dzelteno, oranžo vai pat rozā.  Krekliem augšējo podziņu var atstāt vaļā, plāniem, viegla un pat nedaudz gaisīga materiāla uzvalkiem klāt var vilkt košākas krāsas kreklus. Arī aksesuāru ziņā uzvedamies tikpat rotaļīgi. Svarīgi atcerēties – nekādas zeķes apavos -  tas ir aizliegts ar modes likumu! 

Džentlmenim, kuram ikdienā nav jāpievēršas tik stingram lietišķajam dreskodam, un var atļauties tādas vaļības kā šortus, tad šis nu ir īstias laiks. Šis tēls sevi joprojām piesaka košos toņos, savukārt atbrīvotība, ērtums un komforts, kā arī ātrs ikdienas solis, ir šī kunga sabiedrotie. Viņš ir brīvsun radošs visās dzīves situācijās, valkā sportiska rakstura apavus, apģērbā dominē casual stils ar neuzkrītošām, interesantām un vīrišķīgām detaļām. Viņš viennozīmīgi ir košais pilsētas bruņinieks -  atraktīvs un radošs.

Atskatoties vēsturē, košas krāsas džentlmeņu garderobē var manīt vien  sākot no 20. gadsimta astoņdesmitajiem gadiem, kad pasauli pāršalca hiphopa vēsmas, kad no afroamerikāņu, Karību un latīņamerikāņu grupām Ņujorkā radās jauna, dzīvīga, koša ielas kultūra. Strauji izplatoties no Amērikas Eiropā, hiphops asoņdesmitajos gados kļuva par vadošu subkultūru, tā ietekmējot arī kungu garderobi visā pasaulē...

Pasaules modes mākslinieki strauji vien pārņēma izteiksmīgākos šī stila elementus un košās krāsas bija vienas no tām.

No pasaules vadošajiem modes namiem ikdienišķā apvienojumu ar formālo apģērbu šovasar piedāvā Hugo Boss, Lanvin, Michael Kors, Gucci u.c.

 Savukārt tirdzniecības centrā Spice košos šis vasaras apģērbus un aksesuārus vari meklēt veikalos Aldo, Monton, Mosaic, Zara, H&M, Hugo Boss u.c.