Mode

Svinam dzīvi

Šī vasara ir pirmais patiesi brīvais laiks pēc ilgajiem lokdauniem un ierobežojumiem. Ir beigusies sēdēšana mājās bezveidīgās pidžamās, tikšanās ar draugiem Zoom un tiešsaistes koncerti. Tāpēc nav brīnums, ka visas sezonas modes tendences var raksturot divos vārdos — «svinam dzīvi».

Vai esat ievērojušas, kā pie mums tik iecienītās tumšās krāsas un klusinātos toņus aizstājušas sulīgas, košas krāsas? Dzīvespriecīgas krāsas vienmēr uzlabo garastāvokli, tāpēc krāsu terapija ir lieliskas zāles pret depresiju. Smaragdzaļu, koši rozā, violetu, koraļļsārtu, tirkīzzilu un piesātināti dzeltenu var valkāt gan total look tēlos, gan dažādās kombinācijās — jo drosmīgāk, jo labāk. Iedvesmu var smelties arī dabā, raugoties uz ziedošu fuksiju koši zaļu lapu ietvarā vai skaidrām vasaras debesīm ar žilbu zelta saules ripu.

Labu garastāvokli dāvās arī svētku apģērba elementi: fliteri (Loewe, Louis Vuitton, Burberry), spalvas (Bottega Veneta, David Koma, Halpern) un lūrekss (Valentino, Dolce & Gabbana, Fendi). Spožuma nemēdz būt par daudz, īpaši, ja ir tik daudz iemeslu svētkiem: izlaidumi, kāzas, vasaras festivāli un nebeidzamas ballītes.

Kā jau prognozēja modes analītiķi, slēgts un apjomīgs apģērbs, kas pandēmijas laikā sniedza mums drošības un stabilitātes izjūtu, aizstājis tāds, kas maksimāli atsedz ķermeni. Тiе, kas lokdaunu laikā turpināja trenēties mājās, nevis centās mierināt sevi ar smalkmaizītēm, noteikti novērtēs jauno tendenci, kas piedāvā dziļus dekoltē (Burberry, Balmain, Nina Ricci), īsus topiņus (Blumarine, Chanel, Isabel Marant), bistjē (Dolce & Gabbana, Balmain, Miu Miu), minisvārciņus (Etro, Max Mara, Missoni) un drosmīgus izgriezumus uz vēdera, muguras vai sānos (David Koma, Valentino, Alberta Ferretti).

Vasara, protams, nav iedomājama bez ziediem un to rakstiem. Šosezon populāras ir lielas puķes: rozes, magones un peonijas, kas efektīgi izskatās ne tikai garajās kleitās un kombinezonos, bet arī peldkostīmos (Saint Laurent, Richard Quinn, Etro). Viena no ilglaicīgajām tendencēm, kas vēl arvien modē, ir interese par pagājušā gadsimta 90. gadu un šā gadsimta pirmās dekādes stilu un tā galvenajām iezīmēm — biksēm un svārkiem ar pazeminātu jostasvietu (Versace, Blumarine, Miu Miu), caurspīdīgiem topiem un kleitām (Acne Studios, Chanel, Simone Rocha) un tīkliņaudumu ar lielām acīm (Alaïa, Rejina Pyo, Saint Laurent). Tas kārtējo reizi apliecina, ka viss jaunais ir labi vai ne tik labi aizmirsts vecais.

Foto: LORA MAKEI @makeiphotography

Stils: JAKUB ŚLEBODA @jakubsleboda

Meikaps: JOANNA PASTERNAK @makeup_jpasternak

Modele: MARZENA STACHNIK @marzena.stachnik @mangomodels