Mode

TOP IZGLĪTĪBA MODES JOMĀ

Ja savu dzīvi vēlaties saistīt ar modi, jāiepazīstas ar labākajām augstskolām un interneta platformām, kas ļaus apgūt visas modes pasaules nianses.


MARANGONI INSTITŪTS/ISTITUTO MARANGONI

1935. gadā dibinātais Marangoni institūts ir Eiropā pirmā privātā augstskola modes speciālistiem, viena no piecām labākajām pasaulē. Par mācību iestādes autoritāti liecina kaut vai tās leģendārie absolventi, piemēram, Domeniko Dolče (Dolce & Gabbana), Franko Moskīno (Moschino), Alesandra Fakineti (Tod’s), Žilija de Librana (Sonia Rykiel), Rodolfo Paljalunga (Jil Sander) u. c.

No institūta piecām filiālēm galvenās atrodas Milānā, Londonā un Parīzē. Mācības šajā augstskolā sniedz unikālas iespējas visiem, kas vēlas strādāt modes industrijā, jo studenti stažējas tādos modes namos kā Dolce&Gabbana, Christian Dior, Armani, Valentino, Saint Laurent un Vivienne Westwood un talantīgākajiem tiek piedāvāts pastāvīgs darbs. Tur var apgūt ne tikai apģērba dizainu, bet arī modes biznesa vadību, komunikāciju un mārketingu, interjera un rūpniecisko dizainu, mākslas un kultūras vēsturi, multimediju mākslu u. c. Institūts piedāvā gan bakalaura un maģistra programmu, gan gada intensīvos kursus un īstermiņa kursus no 2 līdz 4 nedēļām.

www.istitutomarangoni.comCENTRĀLĀSV. MĀRTINA MĀKSLAS UN DIZAINA KOLEDŽA/CENTRAL SAINT MARTINSCOLLEGE OF ART AND DESIGN

Tiešišīs mākslas un dizaina koledžas absolventa Džona Galjānodiplomdarbs (Les Incroyables, 1984) savulaik iedvesmoja manipievērsties nopietnām modes un tērpu vēstures studijām. 

Vienuno Lielbritānijas vecākajām mācību iestādēm dizaina jomāabsolvējuši arī Aleksandrs Makvīns, Huseins Čalajans, StellaMakartnija, Zaks Pozens, Fēbe Filo un daudzi citi pazīstamidizaineri. Koledžаs vietnē var iepazīties ar tās galvenajiemprincipiem: eksperiments, novatorisms, risks, izaicinājums unjaunatklājums. 

Turvar studēt mākslu, arhitektūru, modi visos tās aspektos,rūpniecisko un grafisko dizainu, uzņēmējdarbības kultūru, videsnoformējumu – piedāvājums ir tik plašs, ka ikviens atradīs sevkaut ko piemērotu. Lai iestātos šajā koledžā, jāpabeidz gaduilgi sagatavošanas kursi. Mācību procesa pamatā ir īstermiņaprojektu realizācija – studenti saņem uzdevumus, kuri jāizpildanoteiktā laikā ar ierobežotu materiālu daudzumu. Koledža piedāvāarī dažādus īstermiņa kursus internetā.

www.arts.ac.uk/colleges/central-saint-martins

Central Saint Martins absolvējuši Džons Galjāno, Aleksandrs Makvīns, Huseins Čalajans, Stella Makartnija, Zaks Pozens, Fēbe Filo un daudzi citi pazīstami dizaineri.

ANTVERPENES KARALISKĀ MĀKSLAS AKADĒMIJA/ROYAL ACADEMY OF FINE ARTS

Modes cienītāji noteikti ir dzirdējuši par «Antverpenes sešnieku» (The Antwerp Six), kas ietver slavenos dizainerus Dirku Bikembergsu (Dirk Bikkembergs), Valteru van Beirendonku (Walter Van Beirendonck), Annu Demilemesteri (Ann Demeulemeester), Drīsu van Notenu (Dries van Noten), Dirku van Zāni (Dirk Van Saene) un Marinu Jī (Marina Yee), kuri XX gadsimta 80. gados piedāvāja radikāli jaunu modes skatījumu, pārvēršot Antverpeni par vienu no modes industrijas galvaspilsētām. Viņi visi ir Karaliskās Mākslas akadēmijas absolventi.

No vienas puses, tā ir ļoti prestiža mācību iestāde ar augstu izglītības līmeni, izcilu bibliotēku un profesionāliem pasniedzējiem. No otras puses, ne katrs spēs izturēt nežēlīgo slodzi – mēdz teikt, ka šī augstskola ir piemērota tikai īsteniem modes fanātiķiem. Kā liecina statistika, lielākā daļa studentu jau ir ieguvuši diplomu tērpu dizainā. Tomēr mācības Antverpenē var pavērt pilnīgi jaunas iespējas un kardināli mainīt jūsu dzīvi.

www.academieantwerpendko.orgAUGSTĀS MODES SINDIKĀTA SKOLA/L’ÉCOLE DE LA CHAMBRE SYNDICALE DE LA COUTURE PARISIENNE (INSTITUT FRANÇAIS DE LA MODE)

Šī prestižā skola pastāv jau kopš tālā 1927. gada, kad to nodibināja Augstās modes sindikāts – organizācija, kas apvieno haute couture strādājošus modes namus. Kopš tā laika skolu absolvējis ne viens vien augstākās klases kuturjē, kurš pēc tam kļuvis par sindikāta locekli: Īvs Senlorāns, Karls Lāgerfelds, Valentīno Garavāni, Andrē Kurēžs, Isejs Mijake un Olivjē Lapiduss. Tagad par Franču modes institūtu (Institut Français de la Mode) pārdēvētā mācību iestāde piedāvā programmas gan iesācējiem, gan profesionāļiem. Galvenās nozares ir dizains, menedžments un mārketings.

Institūts sniedz iespēju vispusīgi īstenot savas spējas, organizē skates un studentu darbu izstādes, lekciju kursus lasa pazīstamākie modes industrijas pārstāvji.

Augstskola piedāvā arī sezonas interneta programmas, piemēram, par tematu «Modes fotosesiju stailings».

www.ifmparis.fr/enPĀRSONA JAUNĀ DIZAINA SKOLA/PARSONS THE NEW SCHOOL FOR DESIGN

Tā ir patiesi leģendāra mācību iestāde, kuru XIX gadsimta beigās dibināja amerikāņu impresionists Viljams Merits Čeizs. Šajā augstskolā ir mācījusies plejāde slavenu dizaineru, to skaitā Marks Džeikobss, Toms Fords, Donna Karana, Aleksandrs Vangs, Anna Sui un Džeisons Vu, kuri, starp citu, bieži vada meistarklases. Tur ne tikai māca radīt tērpus un interjera dizainu, bet arī lielu uzmanību velta modes ētikai. Pārsona skola sadarbojas ar daudzām megakorporācijām, piemēram, franču koncernu LVMH, kam pieder daudzi luksusa modes nami, un tas ievērojami palielina studentu izredzes uz veiksmīgu karjeru.

www.newschool.edu/parsons

Ne katrs spēs izturēt nežēlīgo slodzi Karaliskajā Mākslas akadēmijā – mēdz teikt, ka šī augstskola ir piemērota tikai īsteniem modes fanātiķiem.

INTERNETA RESURSI

• Vietnē Masterclass var noskatīties 18 videoklipus, kuros visu iemīļotais Marks Džeikobss stāsta par modes industrijas aizkulisēm un savu karjeru  zīmolā Louis Vuitton, kā arī par to, kur smelties iedvesmu, kā veidot kolekcijas un organizēt skates.

www.masterclass.com/classes/marc-jacobs-teaches-fashiondesign

• Stilistes un bijušās britu Vogue direktores Lūsindas Čembersas autorkurss ir 10 stundas ilga izglītojoša  programma ar sešiem cikliem, kas iemācīs jums veidot radošo komandu un noformēt projektu vizuālo veidolu, strādāt ar zvaigznēm un sadarboties ar zīmoliem, kā arī pastāstīs par uzņemšanas procesa norisi. Pēc iegūto zināšanu pārbaudes iegūsiet sertifikātu Business of Fashion Education, kas būs vērtīgs papildinājums jūsu portfolio.

www.businessoffashion.com/education/courses/fashion-styling-lucinda-chambers

• Pārsteidzoši plašu bezmaksas lekciju izvēli angļu valodā piedāvā vietne study.com. Tās ļaus apgūt tērpu un modes vēsturi no Senās Ēģiptes laikiem līdz mūsdienām, izdibināt zīmola Zara panākumu noslēpumus un iepazīties ar ekoapģērba ražošanas tehnoloģijām, kā arī noklausīties lekcijas par subkultūrām un gūt vērtīgus norādījumus pirmās modes skates organizēšanai. Ierakstiet vietnes meklēšanas lodziņā vārdu fashion un izglītojieties!

www.study.com

• Florences institūta Polimoda izglītojošā programma piedāvā 10 kursus dažādās disciplīnās: bizness modes industrijā, apģērba dizains, zīmolu menedžments, personīgā zīmolvedība un citās. Arī mācību maksa ir pieņemama, piemēram, apmācības pie modes izdevuma Tank galvenās redaktores, modes apskatnieces un stila ikonas Kerolainas Isas izmaksās 600 eiro.

www.polimoda.com/courses/e-learning