Mode

TVĪDA VASARA

Tvīds viennozīmīgi bija Koko Šaneles uzvaras gājiens! Pirms viņa to paņēma savās rokās, tvīds un džersijs skaitījās audumi, kas piemēroti tikai vīriešu uzvalkiem, jo tie ir rupji un raupji, bet Koko jau kārtējo reizi nojauca šos rāmjus un sagrāva stereotipus, radot sieviešu tvīda kostīmu, kas kļuva par elegances un greznības simbolu. To nēsāja ievērojamas, sabiedrībā pazīstamas dāmas. Pirmo reizi Koko pati to uzvilka 1923.gadā, kad sabiedrība to uztvēra visai atturīgi, taču 1954.gadā tas piedzīvoja savu atdzimšanu un popularitātes augšupeju.

Tieši tāpēc arī mums visiem tvīds un tvīda kostīms viennozīmīgi asociējas ar leģendāro Koko Šaneli un viņas klasisko un leģendāro tvīda iznācienu. Jāatzīst, ka pats materiāls arī vairāk asociējas ar ziemu un rudeni, bet šoreiz viss ir citādāk -  pasaules vadošie modes noteicēji piedāvā tvīdu nēsāt šovasar, un kāpēc gan ne? Kopš tiem tālajiem laikiem pats tvīds jau arī ir transformējies un kļuvis daudz pieradināmāks, mīlīgāks un maigāks gan raupjuma, gan smalkuma ziņā. Tas noteikti ir lietojams arī siltās vasaras dienās. Izvēlamies tvīdam raksturīgās vasarīgās krāsas, piemēram, balto, un arī tai ir daudz un dažādu nokrāsu un toņu, no vēsi baltā līdz pavisam siltajiem toņiem, gaišie zilie toņi un maigi rozā un drosmīgi ieviešam to savā garderobē! 

Iespējams,  pirmajā brīdī tā nešķiet, bet patiesībā tvīds ir ļoti pateicīgs elements garderobē -  ar to var labi operēt, manipulēt un kombinēt garderobes esošo sastāvu. Tvīds lieliski var kombinēt ne tikai ar klasiskajiem elementiem, tādiem kā stiletto stila laiviņkurpēm, pērlēm un baltām blūzēm, bet tvīdu var arī pavisam droši kombinēt ar ko pavisam ikdienišķāku: tvīds lieliski saderēs ar džinsa biksēm, sportiskiem apaviem, trenču mēteļiem un pat t-kreklu.

Zīmoli tvīda svārkus savukārt ir pieradinājuši pie mini garuma. Arī kostīmi ar tvīda šortiem ir ļoti izplatīta parādība šovasar, žaketēs valda visnotaļ liela dažādība no klasiskiem siluetiem, līdz pat oversize elementiem, tiek izmantotas gan vienrindu, gan divrindu aizdares. , Viennozīmīgi - ļaujamies šai burvībai!

No pasaules vadošajiem modes namiem tvīdu šovasar, protams, piedāvā Chanel.Arī Dior ir atzinis tvīdu par labu esam vasarai, kā arī modes nams Balmain, kur lieliski ir redzama tvīda un t-krekla kombinācija.

Savukārt tirdzniecības centrā Spice, tvīda apģērbu var meklēt veikalos Sandro, Maje, Twinset, Marella, Gerry Weber u.c.