Personības

FASHION INSIDER – MARINCHA

Mūsu stils ir iekšējā stāvokļa ārēja izpausme, un ar laiku tas pielāgojas tam, kā jūtamies šajā pasaulē. Savukārt skaistums ir vērotāja acīs, tāpēc uztrenēta acs ir iezīme, kuru ne tikai var, bet arī vajag sevī attīstīt. Тā uzskata Latvijas zīmola ArtJam dibinātāja un dvēsele — stiliste MARINA DOROŠENKO (@marincha). Patiesi un ar mīlestību pret detaļām dizainere atklāj savas garderobes un atpazīstamāko tēlu noslēpumus.

Esmu iemācījusies saskatīt skaistumu it visā un vienmēr pievērst uzmanību sīkumiem. Uzskatu, ka tieši tie veido apkārtējo realitāti. Bieži apstājos, lai paskatītos, kā, piemēram, krīt sniegs, vai papriecātos par skaistu ziedu. Varu ilgi vērot, kā mainās krāsas debesīs, — tas piepilda mani un atjauno dzīvessparu, dod impulsu jauniem sasniegumiem radošajā darbā. Bet stila skaistumu veido trīs faktori: atturība, lakonisms un individualitāte.

Būt stilīgai pirmām kārtām nozīmē dzīvot laimīgu un harmonisku dzīvi. Jau sen esmu sapratusi, ka cilvēki vispirms novērtē tavu iekšējo stāvokli un to, kā tu sevi pasniedz. Ja esat individualitāte, jūsu stilu uztvers kā organisku papildinājumu.

Esmu tik daudz izmēģinājusi, tik daudz spēlējusies ar dažādiem stiliem. Reizēm skatos uz savām fotogrāfijām un domāju: kas man tolaik bija galvā? Bet tas taču bija forši! Un tajā brīdī jutos harmoniski, saskaņā ar sevi. Tagad esmu kļuvusi apzinātāka, mierīgāka un pašapzinīgāka, līdz ar to mainījies arī mans stils. Apģērbā man patīk lakonisms un tīras līnijas. Man ir svarīga kvalitāte, ērtības un dizains, arī tas, lai lietas varētu viegli kombinēt. Мans pēdējais atklājums ir vintāža, īpaši rotas, žaketes un somas, un es integrēju to visu savos ikdienas apģērba komplektos. Varu viegli uzvilkt sporta bikses ar gumiju (joggers), vintāžas žaketi, ielikt ausīs vintāžas klipšus, apaut kedas un justies šajā tēlā maksimāli ērti. Tomēr pats svarīgākais tēla veidošanas princips ir kopts izskats — bez tā jūs neizdaiļos pat visdārgākās lietas. Un otrādi — ja esat pienācīgi kopta, jums jebkas izskatīsies dārgi. Tā ir likumsakarība, kas vienmēr strādā.

Šogad gluži dabiski nonācu pie gaišiem toņiem. Laikam biju mazliet nogurusi no iemīļotās melnās krāsas, tāpēc pārgāju gaišajā pusē, un šoruden manu garderobi veido gaišu toņu apģērbs, kā arī lietas brūnā un pelēkā krāsā. Patlaban jūtos tajās ļoti ērti. Man patīk apvienot neapvienojamo — dažādas faktūras, audumus, tekstūras. Reizēm manī pamostas eksperimentētāja. Apģērbā man patīk vīriešu stils, un manā garderobē ir daudz vīrišķīgu lietu. Jūtos ļoti sievišķīga arī vīriešu uzvalkos, oversize un daudzslāņainā apģērbā.

Iemīļotais apģērbs? Pilnīgi noteikti vīriešu piegriezuma žaketes. Man to ir nereāli daudz, bet vienmēr gribas palutināt sevi ar vēl vienu.

Skaistums ir detaļās, bet detaļas jebkurā tēlā ir aksesuāri. Es tiem veltu īpašu uzmanību. Mana kaislība ir somas, brilles un vintāžas rotas, bez tām nespēju sevi iedomāties. Manas garderobes neaizstājamo lietu sarakstā goda vietu ieņemtu platmales, lakati, kaklasaites un šalles.

Māksla ir mākslinieka pašizpausme, viņa vēlme tikt sadzirdētam. Tā ir ļoti daudzšķautņaina, un nav brīnums, ka dažkārt cilvēkiem ir grūti to pieņemt un saprast.

Esiet tādas, kādas esat, un neskatieties atpakaļ! Nav nevienas labākas par jums. Тrеnējiet aci,  eksperimentējiet! Neļaujieties šopaholismam, papildiniet savu rudens un ziemas garderobi ar jaunām lietām un integrējiet tās savos ikdienas tēlos! Tad jūs sapratīsiet, cik maz vajag, lai radītu veiksmīgu jaunu tēlu.

«Māksla ir mākslinieka pašizpausme, viņa vēlme tikt sadzirdētam. Tā ir ļoti daudzšķautņaina, un nav brīnums, ka dažkārt cilvēkiem ir grūti to pieņemt un saprast»

«Manuprāt, skaistums ir visā. Тas, kas «normāliem» cilvēkiem ir neglīts, man šķiet brīnišķīgs,» teicis Aleksandrs Makvīns. Būtu grūti pateikt labāk. Man ļoti patīk mazliet savādi cilvēki ar īpašu skatījumu uz lietām un situācijām, kam piemīt savs noslēpums. Neparasti cilvēki ir viena no manām kaislībām, mīkla, ko gribas atminēt. Pieredze māca, ka tie, kas pirmajā brīdī šķiet dīvaini un noslēgti, bieži vien ir ļoti interesanti, labsirdīgi, empātiski un visādā ziņā brīnišķīgi cilvēki.