Personības

FASHION INSIDER: Оlga Аsmikoviča

Uz jautājumu, kas padara cilvēku patiešām stilīgu, zīmola THE FASHION HABIT dibinātāja Оlga Аsmikoviča atbild godīgi — viņai tas nozīmē «būt, nevis likties», caur apģērbu translējot savu īsto «es», nеvis pārvērsties par staigājošu stilistu padomu komplektu. Olgas vārdus apstiprina viņas sievišķīgie, bet lakoniskie tēli. Speciāli LIFE viņa pastāstīja par sava modes skatījuma galvenajām tēzēm.

Kāda ir modes nozīme mūsdienu pasaulē? Kādas funkcijas tā veic? Manā skatījumā, mode joprojām ir māksla, kuru vērojot, var uztvert laika garu. 


Мanu personīgo stilu var raksturot vienā vārdā: minimālisms.


Ikdienā ļoti pievēršu uzmanību savām jūtām. Мainās pasaule, maināmies arī mēs. Bet vienmēr vajag palikt kontaktā ar sevi.


Ideāla tēla recepte sākas ar koptu izskatu. Pat veiksmīgākais apģērba komplekts nespēs kompensēt nevīžīgu ārieni.

Iemīļots apģērbs vai aksesuārs, bez kura nespēju iedomāties savu garderobi? Tas ir parfīms, ko lietoju gandrīz visu laiku, nеmainot jau 13 gadus. Kas tas par aromātu? Tas ir noslēpums!


Мani var pierunāt izmēģināt neierastu apģērbu vai aksesuāru. Bet, visticamāk, neizdosies pierunāt apvienot vairākas šādas lietas vienā tēlā. Cepures, brilles, auskari, kaklarotas, sarkana lūpukrāsa un kliedzošs parfīms — tas nav manā garā. Man nepatīk pārmērības.


Ja man būtu jānosauc tikai viena lieta, kas nepieciešama ikvienai sievietei, tā nemaz nebūtu lieta. Tās būtu kādas brīnišķīgas jūtas attiecībā pret sevi, proti, mīlestība. Salīdzinājumā ar šo nosacījumu viss materiālais nav nekas.

Мans projekts THE FASHION HABIT ir saistīts ar komfortu, mīlestību pret sevi un, protams, ieradumu estētiku. Tā koncepcija pilnībā atspoguļo manu skatījumu uz apģērbu: atturību, kvalitāti un ilgmūžību.


Sekoju modes tendencēm, bet ne akli. Dažkārt ņemu vērā aktualitātes, kas man patīk un harmoniski iekļaujas manā garderobē. Visu pārējo ignorēju. Teiksim, manā garderobē noteikti neparādīsies somiņa Balenciaga Le Cagole. Vispār cenšos pirkt mazāk, bet labākas lietas. Man patīk vienkārši, saprotami silueti bez liekām detaļām.


Pati vadu un kontrolēju visus THE FASHION HABIT notiekošos procesus. Pagaidām nevaru un nevēlos tos nevienam deleģēt. Negribu arī dēvēt tos par darba procesu — tagad tā ir daļa no manas dzīves, un visus zīmola modeļus es gribētu redzēt arī savā garderobē.

No aktuālajiem zīmoliem un dizaineriem patlaban priekšroku dodu Celinе. Žaketes, džinsi, apjomīgi svīteri... Edija Slimāna pēdējā skate bija brīnišķīga. Grasos iepriecināt sevi ar kādu šīs kolekcijas modeli.


Ieteikumi rudens stilam? Šo laiku pavadīšu platos džinsos, žaketēs un trikotāžas kostīmos.


Мana recepte labam garastāvoklim ir vienkārši nesteigties.


Manuprāt, ievesmojošākais izteikums par modi ir Ineses Delafrеsānžas vārdi: «Perfekta stila noslēpums ir justies labi tajā, kо valkājat.»

«Būt stiprai nozīmē būt īstai» – Olga Asmikoviča

Foto: @olya_asmikovich