Personības

FASHION INSIDER: Sintija Selicka-Užāne

Sintijas Selickas-Užānes vārds jau vairākus gadus ir zināms modeļu biznesā, bet impozantā brunete nolēmusi neaprobežoties ar podiju iekarošanu un sākusi veiksmīgu stilistes karjeru. Tagad viņas kontā ir darbi lieliem preses izdevumiem, kādam interneta gigantam, vienam no pasaulē pieprasītākajiem masu patēriņa apģērba zīmoliem, kā arī neatkarīgi darbi un sadarbība ar talantīgo laulāto draugu fotogrāfu Miku Užānu. Sarunā ar LIFE modele un stiliste atklāj savas garderobes noslēpumus un dalās аr noderīgiem padomiem modes jomā.

Esmu bijusi dažādās pasaules malās un varu teikt, ka Latvijā cilvēki nemēdz riskēt un izcelties pūlī, lai gan pēdējā laikā jaunieši kļuvuši stilīgāki. Grūti dot kādu universālu, pilnīgi visiem noderīgu padomu, jo katra cilvēka stils pauž viņa attieksmi pret dzīvi un ir cieši saistīts ar spēju uzdrīkstēties. Tomēr nevajadzētu baidīties būt spilgtiem.


Jāsāk ar garderobes revīziju un investīcijām kvalitatīvas bāzes lietās, kuras ļaus izcelt jūsu individualitātes unikālās iezīmes. Šajā posmā būtu lietderīgi vērsties pie stilista – viņš palīdzēs atbrīvoties no liekā un izveidot harmonisku tēlu.


Manā garderobē ir daudz dažādu krāsu un faktūru trenču, es tos valkāju ar armijas zābakiem. Man patīk oversize apģērbs, dažādu tekstūru un krāsu kombinācijas, ģeometrija, aksesuāri, masīvas brilles. Izjūtu diskomfortu, ja ikdienas imidžs ir vienkāršs. Neuzskatu, ka sievietes tēla pamatā noteikti jābūt kaut kam vienam. Tēls var būt trausls un romantisks, bet ar raupju, vīrišķīgu akcentu, ko var panākt ar apjomīgu žaketi, biksēm un trenci.


Stila noslēpums ir aksesuāri. Ne katra sieviete var atļauties Dior total look, taču ekskluzīvu noti piešķirs kaut vai dizaineru brilles. Reizi sezonā šāds pirkums ieteicams ikvienam, un efekts daudzkārt pārspēs gaidīto.


Meikapā patlaban modē ir dabiskums, taču sejai jābūt pienācīgi koptai, ar akcentētu uzacu formu un lūpu līniju. Šovasar īpaši svarīgi ļaut sejai elpot un atpūsties. Bet visam pamatā, protams, ir spēja pieņemt sevi un savu dabisko skaistumu.