Personības

INSPIRATION. Patrisha

Viņa ir skaista, bet nepaļaujas tikai uz izskatu. Viņa ir talantīga, bet ik dienu turpina sevi pilnveidot. Viņa ir pirmā Latvijas dziedātāja, kas noslēgusi līgumu ar kompāniju Universal Music Group, bet joprojām ir tā pati jaukā, vienkāršā girl next door jeb kaimiņu meitene. Z paaudzes ideālās zvaigznes fenomens ir tas, ka viņa ir tikpat saprotama, cik noslēpumaina. Noslēpums ir tas, ka nekāda noslēpuma nav. Viņa vienkārši sacer dziesmas, kas rod atbalsi atsaucīgu cilvēku sirdī. Iepazīstieties – Patrisha!

Kāda ir dzīve pandēmijas laikā? Vai radošam cilvēkam ir grūti pārciest ierobežojumus?

Šogad gāja visādi. Ilgu laiku jutos kā vāvere ritenī. Kad pēc koncertiem, intervijām, ceremonijām un darba studijā pēkšņi iestājās piespiedu pauze, priecājos par iespēju atpūsties. Bet tad viss ievilkās, un es, protams, biju mazliet nomākta. Lai nu kā, pavadīju laiku ar tuviem cilvēkiem, pastaigājos ar suni un turpināju strādāt – sacerēju dziesmas sev un citiem dziedātājiem, zīmēju. Enerģijas līmenis bija zemāks nekā darba pienākumu pilnās dienās, tomēr es ne uz brīdi nepametu iemīļoto nodarbi.


Un kā ir tagad? Vai strādā pie jauniem projektiem?

Jā, darbs pie jauniem projektiem rit pilnā sparā. Tas attiecas gan uz sadarbību ar citiem mūziķiem, gan manu solokarjeru.  Patlaban top klips jaunam singlam. Pagaidām nevaru stāstīt par tiem plašāk, taču varu droši teikt, ka viss notiek.


Pastāsti par saviem iedvesmas avotiem!

Pirmkārt, tie ir cilvēki: tuvinieki un domubiedri, mūziķi un radošas personības. Otrkārt, tā ir daba un dažādi notikumi, kas uzlādē gan ar pozitīvu, gan negatīvu enerģiju. Vispār iedvesmu dāvā pilnīgi viss, un to pēc tam var pārvērst par radošo spēku.


Vai tev ir kādi elki?

Daudz un dažādi. Par spilgtāko pasaules popmūzikas pārstāvi manu vienaudžu vidū es sauktu Billiju Ailišu. Sekoju līdzi viņas radošajai darbībai, un tā neapšaubāmi izraisa manī rezonansi. Ļoti patīk Hiatus Kaiyote, Lianne La Havas, Jorja Smith, Dua Lipa, Miley Cyrus, Sampha. Mans pēdējais muzikālais atklājums ir Rae Khalil.


Ar kādiem mūziķiem tu gribētu sadarboties?

Runājot par Latvijas izpildītājiem, interesanta varētu būt sadarbība ar Aminatu, jo man patīk, kā viņa dzied. Vēl varētu pastrādāt ar Dināru Rudāni un reperi SourJ. Šajā ziņā ir ko padomāt, taču pagaidām neesmu to darījusi.

«Nepievērs uzmanību to cilvēku kritikai, kuru padomus tu neņemtu vērā.» – Kails Frīdmens

Kādas ir tavas attiecības ar modi? Kā tu raksturotu savu stilu?

Sekoju modes tendencēm, bet ne simtprocentīgi. Nav viegli raksturot savu stilu, jo nākas pielāgoties. Teiksim, ja eju uz svinīgu pasākumu dreskodā – tas ir viens, bet ikdienas apģērbs pavisam kas cits. Gribu, lai tērps ir ērts, taču attiecīgā noskaņojumā varu arī paeksperimentēt un variēt stilus. Man ir taisni mati, bet, ja uznāks vēlme, varu izveidot arī afrofrizūru vai sapīt bizītes. Iestājos pret jebkādiem rāmjiem un standartiem. Dažkārt vēlos būt puiciska, citreiz sievišķīga un tad arī attiecīgi ģērbjos. Pats svarīgākais ir justies komfortabli apģērbā, kas patīk.


Ko tev nozīmē skaistums?

Skaistums man saistās ar mīlestību pret sevi un dabiskumu. Nevienam nepārmetu centienus labot savas nepilnības, lai labāk justos, bet, manā skatījumā, cilvēku dara skaistu dabiskums, jo skaistuma būtība nāk no dabas.


Daudzi dziedātāji stāsta, ka dziesmu vārdi atnāk pie viņiem sapnī. Tev arī tā mēdz būt?

Nekad neesmu nosapņojusi dziesmas vārdus. Iespējams, esmu saņēmusi kādu vēstījumu no zemapziņas, kas vēlāk īstenots dzīvē, bet kopumā radošais process norit ļoti dažādi. Nu jau gadu viss ir pilnīgi citādi, man nav tik izteiktas vēlmes radīt, kā agrāk. Mācības augstskolā prasa diezgan daudz laika un spēka, un tas negatīvi ietekmē produktivitāti.

Kāds būtu B plāns, ja tava dzīve nebūtu saistīta ar mūziku?

Gada sākumā iestājos Rīgas Stradiņa universitātē. Vienmēr esmu interesējusies par medicīnu, garīgo pasauli un Austrumu filozofiju, tāpēc nolēmu, ka būtu labi studēt psiholoģiju. Diemžēl jebkuras ar medicīnu saistītas studijas prasa lielu pašatdevi un daudz laika, es nevaru tās apvienot ar radošo darbību. To sapratusi, pārgāju uz RISEBA, kur grasos iegūt bakalaura grādu biznesa psiholoģijā. Cenšos smelties no mācībām pēc iespējas vairāk un kaut ko pat izmantoju dzīvē. Ja es nebūtu dziedātāja, noteikti studētu medicīnu.


Kādi ir tavi vasaras plāni?

Ar prieku varu pavēstīt, ka tikko klajā nācis mans jaunais singls «Jūtas nolietotas». Taču par koncertiem grūti kaut ko prognozēt, jo pasākumi gan ir paredzēti, bet nav īsti skaidrs, kas un kā tos varēs apmeklēt. Pagaidām nav nekādu garantiju, ka tā vai cita uzstāšanās notiks, visi plāni ir nenoteikti, lai gan ļoti gribētu tikties ar klausītājiem. Turklāt ceru, ka izdosies vienkārši izbaudīt siltumu un labu laiku – vēlos biežāk doties pie dabas.

Krekls, H&M. Foto: Polina Viljun