Personības

Laimes formula

Estētes dzīvē nevar būt par daudz skaistuma. Reiz sajūtot to pilnībā, vairs nevarēsi bez tā dzīvot, meklēsi to vienmēr un visur, un jo tālāk, jo vairāk. Tā uzskata stiliste, meikapa māksliniece un triju bērnu mamma Signe Sproga. Ar savu pieredzi, meikapa noslēpumiem un domām par sezonas tendencēm viņa dalās ar LIFE.

Kā izlēmi dzīvi saistīt ar stilu un meikapu?

Līdz šai profesijai nonācu tikai 27 gadu vecumā un nu jau 12 gadus esmu stiliste un vizāžiste. Tolaik nedzīvoju Latvijā, bet katru gadu kādā citā pasaules nostūrī. Braukāju līdzi nu jau bijušajam vīram, audzināju bērnus un arvien vairāk jutu, ka pietrūkst pašizaugsmes un negribu būt tikai mamma un mājsaimniece. Esot Spānijā, pieteicos meikapa kursos. Pabeidzu tos ar izcilību un sapratu, ka papildus šīm zināšanām vēlos apgūt stilistes profesiju. Uzcītīgi mācījos – gribēju visai pasaulei un arī sev pierādīt, ka esmu kas vairāk par mājsaimnieci. Jau agrā jaunībā veidoju frizūras draudzenēm un pati sev, kosmētikas veikala apmeklējums pēc skolas bija mana ikdiena. Nezinu, kāpēc jau tad nesapratu, kāds ir mans dzīves aicinājums.


Ko tev nozīmē skaistums? Kas ir šā jēdziena pamatā?

Esmu estēte un visam, ko daru, kur eju, kā ģērbjos, ko domāju, jāveido acij tīkams kadrs. Tajā pašā laikā neesmu no tām sievietēm, kuras nevar aiziet līdz veikalam bez kosmētikas. Pieņemu sevi tādu, kāda esmu. Skaistums viennozīmīgi ir liela daļa manas dzīves, un uzskatu, ka tas jājūt iekšēji – iemīli sevi, tad arī citi saskatīs tavu skaistumu.

Viss notiek uz labu! Kad notiek kaut kas slikts, vienmēr to sev atgādinu, un, kad paiet laiks, saprotu, ka viss noticis tā, kā bija jānotiek.

Vai meikaps var mainīt dzīvi? Pastāsti par saviem novērojumiem!

Mainīt dzīvi – tas būtu ļoti skaļi teikts, taču pašapziņu, mīlestību pret sevi un pārliecību var iemācīties zibens ātrumā. To es piedzīvoju katru dienu, kad klientes, ieraugot spogulī savu skaisto atspulgu, burtiski atplaukst, bieži pat līdz aizkustinājuma asarām. Arī pati sajūsminos un priecājos par katru skaisto klienti. Šis tiešām ir mans sapņu darbs.


Kādus meikapa trikus vari ieteikt LIFE lasītājām?

1. Pirms skropstu krāsošanas velc līniju pa augšējo acs gļotādu ar ūdensnoturīgu melnu acu zīmuli vai gela laineri – skropstas izskatīsies ļoti biezas un tumšas.

2. Šobrīd ir topā uzacu laminēšana, un es to iesaku – efekts ir iespaidīgs.

3. Uz sejas izcilnākajiem punktiem virs tonālā krēma uzklāj kosmētisko eļļu – iegūsi starojošu, svaigu un labi mitrinātas ādas efektu bez pārspīlēta spīduma.

4. Sarkana lūpukrāsa ir labākais veids, kā dienas meikapu pārvērst par vakara meikapu bez vizāžista palīdzības.

5. Uzklāj savu iecienīto vaigu sārtumu uz vaigiem un plakstiņiem, kā arī pievieno lūpu spīdumam – tā tu radīsi monohromu un harmonisku tēlu.

6. Ātrākais veids, kā iegūt starojošu sejas ādu, tikai ar noteikumu, ka tā pirms tam ir attīrīta un samitrināta, ir – sajaucot izgaismojošu bāzi ar tonālo krēmu.


Kā tev izdodas savienot triju bērnu audzināšanu ar darbu un rast balansu?

Šo jautājumu man gribētos uzdot lasītājām – kur rast balansu?! Man nav gatavas receptes. Zinu vien to, ka smagi pavērsieni dzīvē mūs piezemē un liek padomāt, cik, kur un kā tērējam laiku. Man tā bija, un tagad mācos biežāk teikt nē. Pirms katra piedāvājuma pajautāju sev, vai man tiešām to vajag. Ambīciju piepildīšanas laiks, kad ķēru un grābu visu, lai tikai sevi apliecinātu, ir pagājis. Protams, dažkārt uznāk sevis šaustīšanas periods, kad gribas sevi salīdzināt ar citiem, apcerot, ko sasnieguši viņi un ko es. Bet tad atceros, ka tā bijusi mana izvēle – neskriet  visur. Lai cik ļoti man patīk darbs, ģimene man patīk vairāk.

No malas izskatos ļoti pozitīva un vienmēr laimīga. Jo vairāk cilvēku mani tādu redz, jo vairāk pati tam noticu un tā arī jūtos.

Kādi ir tavi mīļākie kopjošās kosmētikas līdzekļi?

1. Ķermeņa eļļu Rio Glow Oil pirmo reizi uzklāju savā kāzu dienā šovasar, un mana āda tiešām staroja kā nekad. Ārkārtīgi skaists mirdzums, nevis spīdumi.

2. Kokosriekstu eļļa. To lietoju teju visam: kā ķermeņa eļļu, kā sauļošanās eļļu un 1–2 reizes mēnesī uz nakti matu barošanai.

3. L’Occittane krēms Divine un L’Occittane mandeļu dušas eļļa. Esmu sajūsmā par šā franču zīmola kosmētiku.

4. The Ordinary serumi. Patīk vairāki: Buffet, Hyaluronic+B5, Niaciamide+ Zink.

5. Vichy Liftactive pretnovecošanas ampulas. Ļoti uzrunā visas sastāvdaļas, un pagaidām arī neesmu atradusi labāku produktu ar C vitamīnu.

6. Shiseido tonālais līdzeklis Synchro Skin Self-refreshing. Ar to seja izskatās kā ar Instagram filtru.

7. Charlotte Tilbury bāze un izgaismotājs Hollywood Flawless Filter. Esmu izgaismotāju un mirdzošu produktu fane. Tāpēc arī Dior Backstage izgaismotāju paletes ierindojas manu mīļāko produktu topā.

8. Visas zīmola Natasha Denona acu ēnu paletes.

9. Osis sausais šampūns ir vienkārši kolosāls.


Kā atrast laimi ikdienā? Vai tas vispār iespējams?

Protams. Viss atkarīgs no mums pašiem. No malas izskatos ļoti pozitīva un vienmēr laimīga. Jo vairāk cilvēku mani tādu redz, jo vairāk pati tam noticu un tā arī jūtos. Tā ir kā enerģijas mijiedarbošanās, kā teiciens – «Ko sēsi, to pļausi» vai «Labais vairo labo». Taču es mēdzu arī raudāt, turklāt daudz. Nevienu neinteresē mūsu problēmas, tāpēc iesaku iemācīties pieņemt to, ka ne viss vienmēr notiek gludi un skaisti. Nevajag čīkstēt, bet censties atrast dzīvē kaut mazliet prieka – tad pamazām prieka brīži vairosies. Esmu vēl ceļā uz savu «laimīgo es», bet ceļi var būt dažādi. Katram sava laimes formula.


Vai tev ir svarīga pašizaugsme?

Noteikti. Katrs ierodas pasaulē ar kādu uzdevumu. Ja neko neiemācīsimies un nepilnveidosimies, pasaule apstāsies. Ticu, ka cilvēks, kurš nav atradis sevi, ir nelaimīgs un slimo ar smagām slimībām. Bet tas nenozīmē, ka mājsaimnieces nav atradušas sevi. Arī nestrādājot var rast piepildījumu – ģimenē vai piemājas puķu dobē. Tikai jājūt, vai tas ir īstais piepildījums. Manējais ir starp ģimeni un darbu.

Foto: Polina Viljun