Personības

Sintija Ščukina. Skaistuma spogulis

Strauji attīstoties estētiskajai medicīnai, tirgū regulāri parādās jauni preparāti un procedūras, kas sola ātru un ilgstošu efektu, taču liela izvēle bieži nāk komplektā ar pretrunīgu informāciju. Ar ko sākt, kā pareizi rūpēties par ādu, lai saglabātu tās veselību un jaunību, un kāpēc nav jābaidās no kosmetoloģijas un plastiskās ķirurģijas, stāsta Sintia Schukina Skin Care SPA dibinātāja Sintija Ščukina.  

Kā sākās tava karjera kosmetoloģijas industrijā? Vai saprati, ka klīnikās trūkst individuālas pieejas, un gribēji to sniegt sava Skin Care SPA klientiem?

Mana karjera šajā industrijā sākās pirms piecpadsmit gadiem. Nekad neesmu nožēlojusi savu izvēli, jo tas, ka strādāju ar sievietēm un varu viņām palīdzēt kļūt skaistākām, man sniedz lielu gandarījumu. Tā ir fantastiska sajūta, kad redzi, ka sieviete, kura pie tevis atnākusi ar ādas kopšanas problēmām, pēc laika kļūst laimīgāka un pārliecinātāka par sevi. Skaistums nav tikai izskats, tas ir arī emocionālais stāvoklis.


Vai tev ir kādi ikdienas skaistuma rituāli?

Jā, tie sevī ietver ādas attīrīšanu un aizsardzību. Vēl es vairākas reizes nedēļā lietoju maskas ar atsvaidzinošu efektu. Svarīga ir regulāra masāža – ne tikai sejai, bet arī ķermenim. Mēs dzīvojam diezgan straujā ritmā, bieži ciešam no stresa, un masāža ir lielisks veids, kā atbrīvot ķermeni un prātu.


Pastāsti par Skin Care SPA un savu kosmētikas zīmolu! Ar ko tas atšķiras, kādi produkti patlaban pieejami?

Vadu vienlaikus vairākus startup projektus. Viens ir Sintia Schukina Skin Care SPA – pieczvaigžņu ādas kopšanas centrs, kur var veikt efektīvas ādas kopšanas procedūras un saņemt augstākās klases apkalpošanu, baudīt mieru, klusumu, relaksāciju un pilnīgu konfidencialitāti. To ļoti iecienījuši daudzi mūsu VIP klienti. Paralēli ar Sintia Schukina Skin Care SPA tapa dabīgo farmāceitisko preparātu zīmols Schukin Lab, kas nodarbojas ar uztura bagātinātāju izstrādi, un kosmētikas zīmols Sintia Schukina Skin Care.

Ilgus gadus strādāju estētiskās kosmetoloģijas jomā un redzu izteiktu saistību starp veselību un ādas stāvokli. Stress, nekvalitatīvs miegs, vitamīnu un mikroelementu trūkums organismā ietekmē gan veselību, gan izskatu. Mūsu klientiem varam piedāvāt risinājumu veselības un ārējā izskata uzlabošanai. Šobrīd gan kosmētikas, gan uztura bagātinātāju zīmoli laiduši klajā pirmos līdzekļus. Starp tiem ir dažādu veidu maskas, kas uzlabo ādas kvalitāti, palīdz aizsargāt ādu no oksidatīvā stresa, mitrina to un atjauno, kā arī mikstūras relaksācijai un miega kvalitātes uzlabošanai, kolagēns ādas, matu un nagu skaistumam un veselībai. Abi zīmoli turpina attīstīt produkcijas sortimentu.

Skaistums man nozīmē pilnīgu harmoniju starp emocionālo stāvokli un ārējo izskatu.

Kāds ir tavs labākais beauty atklājums?

Galvenais vienmēr ir bijis un būs regulāra ādas kopšana, rūpes par sevi, savu fizisko un garīgo veselību. Sieviete var būt skaista, saglabāt jaunību ilgi un arī vecumdienās izskatīties brīnišķīgi – to nodrošina šā brīža tehnoloģijas un preventīvā medicīna.


Kādi ir svarīgākie sevis kopšanas principi?

Pirmais un svarīgākais ir regularitāte, otrais – pareiza ādas kopšana. Katrai sievietei rekomendēju apmeklēt kosmetologu, kas novērtētu ādas stāvokli un palīdzētu izvēlēties piemērotus produktus ādas kopšanai. Tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst, ka ādas vajadzības mainās atkarībā no dzīvesstila, veselības stāvokļa, ieradumiem, respektīvi, mainoties apstākļiem, jāmainās arī ādas kopšanas režīmam. Trešais princips, īpaši sievietēm 30+ gadu vecumā, ir miega režīma ievērošana, jo naktī mūsu organisms izstrādā melatonīnu, kas ir ļoti stiprs antioksidants un atbild par organisma atjaunošanās procesiem. Viss atkarīgs no tā, kā dzīvojam un ko ēdam, jo tas uzreiz redzams uz ādas. Ja uzturā ir trekni ēdieni, daudz cukura, konservantu, to arī redzēsim spogulī. Sports ir ļoti svarīgs, īpaši, ja runājam par seju. Jāpievērš uzmanība plecu un kakla zonai, jo mūsdienu cilvēks daudz laika pavada, sēžot pie datora, līdz ar to cieš āda – sejas ovāls vairs nav tik izteiksmīgs, palēninās asinsrite. Mana pieredze rāda, ka tās sievietes, kuras rūpējas par sevi, regulāri veic fiziskās aktivitātes un apmeklē kosmetologu, ilgtermiņā izskatās labāk nekā tās, kuras to dara neregulāri.


Kāda ir tava attieksme pret plastisko ķirurģiju?

Pozitīva. Ja ir indikācijas, kāpēc gan šo iespēju neizmantot!? Ir daudz defektu un nepilnību, ko varam labot ar plastiskās ķirurģijas starpniecību. Neesmu satikusi nevienu sievieti, kurai būtu vienalga, kā viņa izskatās. Esmu dzirdējusi komentārus par to, ka kosmētiskās operācijas, filleru injekcijas un citas korekciju metodes nav vajadzīgas. Bet šo komentāru pamatā parasti ir bailes no nezināmā vai citi iemesli, kuru dēļ cilvēks tās nevar vai baidās veikt. Katra sieviete grib būt skaista, un viņas pašvērtējums un pārliecība par sevi ļoti atkarīga no izskata. Ja būsi harmonijā ar savu izskatu, tad arī labi jutīsies. Plastiskā ķirurģija ir efektīva metode cīņā ar nepilnībām, kas dažkārt skar arī veselību, tāpēc to atbalstu.

Jāpiebilst, ka jebkurai operācijai jābūt izpildītai filigrāni, lai rezultāts būtu pēc iespējas dabiskāks. Izskatam jāuzlabojas, bet tā, lai iejaukšanās nebūtu acīm redzama. Ja uz ielas ieraugām sievieti, kurai ir pārāk daudz filleru, loģiski, ka pašas tā izskatīties negribam. Taču jāsaprot, ka tas ir nekvalitatīva darba vai pašas klientes vēlmju rezultāts. Patiesībā ar filleriem var ļoti efektīvi ne tikai uzlabot ādas izskatu, bet arī labot iedzimtas vai traumas dēļ iegūtas nepilnības, defektus vai asimetriju. Kāpēc jācieš, ja to visu var novērst ar estētiskās medicīnas starpniecību?

Dažreiz mums jādara tas, kas nepatīk, īpaši citu labā, taču savu dzīvi jācenšas maksimāli pielāgot sev.

Kāds ir efektīvāko un pieprasītāko procedūru tops rudenim?

Rudenī vajadzētu izvēlēties procedūras, kas vērstas uz ādas problēmu korekciju. Hiperpigmentācijas un aknes novēršana, intensīvas anti-age procedūras, dažādu veidu pīlings, biorevitalizācija, mezoterapija, fotoatjaunošana – tas viss šajā laikā ir ļoti ieteicams. Tāpat rudenī var veikt lāzerprocedūras – lāzerepilāciju, frakcionēto ādas atjaunošanu ar CO2Re lāzeru. Šajā gadalaikā saule vairs nav tik aktīva, tāpēc minētās procedūras var veikt, neraizējoties par komplikācijām, ko izraisa UV starojums.


Vai neinvazīvās procedūras spēj sniegt tā dēvēto wow efektu, kas pamanāms uzreiz? Vai arī kosmetoloģija un tās ierīces tomēr nespēj to nodrošināt?

Protams, šādas procedūras pastāv. Pie mums Sintia Schukina Skin Care SPA pieejams personalizētu procedūru kopums, kas sevī ietver gan modelējošo masāžu, gan aparāttehnoloģijas, ultraskaņas un skābekļa terapiju, hydrafacial un citas. Viss šis komplekss palīdz ātri sasniegt rezultātu, piešķirt ādai jauneklīgu izskatu un starojumu.


Kas mūs skaistuma industrijas jomā gaida nākotnē?

Visa estētiskā medicīna ir vērsta uz jaunības saglabāšanu, un preventīvā medicīna attīstās ļoti strauji. To uzskatāmi parāda pētniecība ģenētikas un uztura jomā. Preventīvajai, anti-age medicīnai ir liela nākotne. Arī uztura bagātinātāju patēriņš attīstās kopā ar tehnoloģijām, un informētība šajā jomā ļaus mums sasniegt daudzus mērķus jaunības un veselības saglabāšanā. Attīstās lāzerkorekcijas un aparātmetodes, un tās kopā ar injekcijām būs populārākas nekā sarežģītas invazīvās ķirurģiskās metodes. Pasaulē vērojama tendence ārstēšanu veikt maksimāli saudzējoši. Un tādas metodes kā SMAS liftings ļauj uzlabot sejas mīksto audu noslīdēšanu bez ķirurģiskas operācijas. Kariesa ārstēšana, ginekoloģiskas procedūras, vēnu korekcija un citas manipulācijas jau tiek veiktas ar lāzeru.


Kā kļūt par laimīgāku sevis versiju? Vai tas ir iespējams?

Jādzīvo harmonijā ar sevi, jādara tas, kas patīk, un jāizvairās no tā, kas izraisa diskomfortu. Skaidrs, ka dažreiz arī jādara tas, kas nepatīk, īpaši citu labā, taču savu dzīvi jācenšas maksimāli pielāgot sev. Jārūpējas par savu veselību un ārējo izskatu. Jāpavada laiks ar sirdij tuviem cilvēkiem un jācenšas izvairīties no negatīvām emocijām un negatīviem cilvēkiem.


Iedvesmojošs citāts?

Mīli to, ko dari, un dari tikai to, ko mīli!

Foto: Polina Viljun