Personības

Uztvert dzīvi kā piedzīvojumu

Viena no veiksmīgākajām Latvijas modelēm Nikola Osipova ir pārliecināta, ka ceļā uz jebkuru mērķi galvenais ir izbaudīt procesu. Šos vārdus apstiprina viņas dzīves pieredze: nu jau ilgāk nekā desmit gadu Nikola sadarbojas ar Wilhelmina Models, Select Models Milano un Mega Model Agency un piedalās pasaules slavenāko dizaineru skatēs, paralēli iekarojot jaunas dzīves virsotnes.

Paralēli modeles darbam esi apguvusi interjera dizaineres profesiju. Kāda loma tavā dzīvē ir skaistām lietām? Vai tev ir svarīgs interjers un tā elementi? Vai arī tu nepieķeries lietām?

Man ir ļoti svarīgi atrasties skaistā, koptā un komfortablā vidē. Esmu pietiekami ilgi dalījusi dzīves telpu ar citiem, lai saprastu, ka gribu atstāt to pagātnē. Man patīk iekārtot savu mājokli, ar ko tagad nodarbojos Dubaijā: pērku skaistus interjera priekšmetus, traukus un puķes. Varu stundām staigāt pa istabu ar gleznu vai vāzi, līdz atrodu tai ideālo vietu. Šajā ziņā esmu perfekcioniste. Droši vien varu saukt sevi par materiāli orientētu cilvēku. Es burtiski iemīlos skaistās lietās, tās mani iedvesmo.

Ko cilvēkiem dod mode? Vai tu seko tās tendencēm?

Uzskatu modi par labāko individualitātes izpausmes līdzekli, instrumentu, kas ļauj parādīt pasaulei, kas esi. Pēc cilvēka ārienes var nolasīt daudz informācijas, tāpēc ļoti svarīgi iemācīties pasniegt sevi ar apģērba starpniecību.

Es, protams, sekoju līdzi modei un varu pat prognozēt tuvākās nākotnes tendences. Tas gan nenozīmē, ka manā garderobē būs visi modes jaunumi, taču nebaidos eksperimentēt un veidot sev neparastus tēlus.

Kā tu raksturotu savu stilu?

Мans stils transformējas atkarībā no tā, kādā valstī atrodos. Milānā, Londonā, Parīzē, Maiami un Monako ir ļoti atšķirīgs ģērbšanās stils, un man patīk ikreiz pārņemt kaut ko no vietējiem.

Runājot par manu stilu kopumā, tas atkarīgs arī no laikapstākļiem un tā, uz kurieni grasos doties. «Galvenais, lai apģērbs būtu ērts» uz mani neattiecas. Vajadzības gadījumā varu ilgu laiku pavadīt augstpapēžu kurpēs un, ja jāizvēlas starp ērtībām un skaistumu, vienmēr dodu priekšroku otrajam variantam.

Ar kuriem projektiem vai sadarbību ar kādiem dizaineriem īpaši lepojies?

Katram projektam un sadarbībai ar dizaineru vai fotogrāfu ir īpaša loma manā dzīvē. Bet vienā sezonā, kad dzīvoju un strādāju galvenokārt Milānā, sanāca tā, ka piedalījos vienlaikus visu lielāko itāļu kosmētikas zīmolu reklāmas kampaņās. Тоreiz mana seja skatījās uz mani no visiem reklāmas plakātiem visu kosmētikas veikalu skatlogos.

Vai tev ir favorīti Latvijas dizaineru vidū?

Prоtams! Īpaši man patīk Jūlijas Malahovas apģērbs zīmolam MCouture. Kad esmu Latvijā, vienmēr cenšos nopirkt pie viņiem kaut ko izsmalcinātu.

Interesanti atklājumi par sevi?

Galvenais atklājums bija tas, cik stipra esmu — gan fiziski, gan garīgi. Bērnībā biju ļoti jūtīga, visi mani loloja un lutināja, un vecāki ļoti raizējās, kā tikšu galā ar grūtībām savas karjeras sākumā. Šajā posmā visas modeles saskaras ar milzu problēmām. Тu ilgu laiku pavadi tālu prom no mājām, bieži gandrīz bez valodas zināšanām. Аģentūra izsniedz mums kabatas naudu aptuveni 50 eiro nedēļā, no kuriem puse aiziet sabiedriskajam transportam, un tev jāiemācās izdzīvot par atlikušo naudu.

Turklāt modeles darbs nozīmē ne tikai fotosesijas žurnāliem un piedalīšanās modes skatēs. Nekad neaizmirsīšu savu pirmo sezonas darbu — apģērba prezentāciju Florencē, kad mums bija daudzas stundas jāstāv uz ielas 40 °C karstumā. Un tā vairākas dienas pēc kārtas. Toreiz lielākā daļa modeļu pameta darbu jau pēc pirmās dienas, bet es nolēmu, ka nedrīkstu padoties un pievilt aģentūru un pasūtītāju.

Ir bijis daudz gadījumu, kad tu dienām ilgi neko neēd, neizgulies un pastāvīgi lido no vienas vietas uz citu. Šāds darbs nav pa spēkam katram.

«Uztvert dzīvi un katru tās posmu kā piedzīvojumu, kurā var arī negūt īpašus panākumus. Bet tāpēc jau dzīve nebūs sliktāka»

Cik svarīga mūsdienu sievietei ir pašrealizācija? Ko pati dari šajā ziņā?

Pašrealizācija ir ļoti svarīga jebkuram cilvēkam neatkarīgi no dzimuma. Turklāt mūsdienās, kad pieejams internets un dažādas platformas, ikviens cilvēks un ideja var vienā mirklī kļūt zināmi plašai auditorijai.

Mūsu paaudzei ir paveicies dzīvot laikā, kad var vienlaikus strādāt, ceļot, mācīties un saņemt jaunāko informāciju, atrodoties jebkurā pasaules vietā. Šī iespēja jāizmanto, kamēr esam jauni un spēkpilni.

Patlaban daudz mācos no profesionāļiem un lasu grāmatas par biznesa izveidi un attīstību. Man ir ar modes industriju saistītas biznesa idejas, un es strādāju pie to īstenošanas.

Kā panākt ārējā un iekšējā, fiziskā un garīgā harmoniju?

Man nav gatavas receptes. Laimīgi ir tie, kuriem izdevies rast atbildi uz šo jautājumu. Мanuprāt, vajag biežāk ieklausīties sevī un mācīties saprast, ko vari izdarīt savā labā katrā dzīves periodā. Ir jāapzinās savi mērķi, pareizi jānosaka prioritātes un nav jābaidās palēnināt tempu, ja darbs vairs nesagādā gandarījumu.

Kur smelties iedvesmu, un kā motivēt sevi jauniem darbiem?

Мani iedvesmo ceļojumi, māksla, daba, skaistas lietas un interesanti, radoši cilvēki. Brīžos, kad pietrūkst motivācijas, vēršos pēc atbalsta un padoma pie mīļotā cilvēka vai ģimenes.

Pastāsti par tuvākajiem nākotnes plāniem!

Šobrīd man ir diezgan saspringts periods. Esmu pārcēlusies uz citu valsti, līdz ar to jārisina daudz sadzīvisku jautājumu. Iepazīstu pilsētu, iekārtoju māju un intensīvi strādāju pie sava zīmola, ko gribētu jau šogad prezentēt plašākai publikai. Turklāt drīzumā manā dzīvē gaidāmas ļoti svarīgas un patīkamas pārmaiņas — mēs ar mīļoto gatavojamies kāzām, un plāni ir grandiozi! Ceru, ka viss izdosies, kā iecerēts.

Ko tu gribētu novēlēt mūsu lasītājiem?

Nebaidīties riskēt un nenolaist rokas, ja izvirzītos mērķus neizdodas sasniegt ātri. Uztvert dzīvi un katru tās posmu kā piedzīvojumu, kurā var arī negūt īpašus panākumus. Bet tāpēc jau dzīve nebūs sliktāka. Bieži vien pats aizraujošākais ir nevis rezultāts, bet ceļš, kas ved uz tā sasniegšanu.

Kādi vārdi tevi īpaši iedvesmo?

«Dzīve ir vērtējama nevis pēc veikto ieelpu un izelpu daudzuma, bet pēc mirkļiem, kad no laimes aizraujas elpa.» (Маija Endželu). Tas ir mans dzīves kredo, jo katrs tās notikums, visi piedzīvojumi un cilvēki, kurus esmu sastapusi savā ceļā, ir īsti briljanti, kas veidos manu unikālo dārglietu. Ceru, ka vecumdienās tā būs liela un ļoti skaista.

Foto: @nikolaosipova