Personības

Vineta Brutāne

"Izvēlos būt interesanta pati sev" – tā savu dzīves moto definē Vineta Brutāne, kompānijas MoonCom īpašniece un vadītāja, trīs bērnu – meitu Elizabetes (13) un Šarlotes (9) un dēla Gustava (11) – mamma. Viņa ir atradusi veidu, kā cīnīties ar laika trūkumu, par ko bieži sūdzas strādājošās mātes. "Lai grafiks man neizraisītu stresu, plānoju visu, ko gribu paspēt, un atrodu tam laiku," saka Vineta, kura brīvajos brīžos mīl gleznot un ceļot vīna pasaulē.

7 LIFEHACKS OF WORKING MOM

Man ir kāds būtisks rituāls – no rīta agri mosties un doties pastaigā pa mežu. Mežs ir mana meditācija. Latvijas daba, ezeri, meži un jūra dod enerģiju, kas mani sazemē un atgriež pie sevis.


Ik vakaru plānoju, cik daudz laika veltīt katram darbam nākamajā dienā. Vadītājam ir svarīgi ievērot grafiku, un vadītājai sievietei īpaši, jo vienmēr šķiet, ka nepietiek laika sev. Lai grafiks man neizraisītu stresu, plānoju visu, ko gribu paspēt, un atrodu tam laiku.


Māksla ir mans īpašais resurss, gleznošana – satikšanās ar sevi. Ar mākslas starpniecību meklēju atbildes uz jautājumiem biznesā un vadībā. Gleznās redzu to, ko viegli palaist garām ikdienā. Tas ļauj virzīties uz riekšu, liek meklēt jaunus risinājumus, inovācijas. Māksla palīdz veidot saikni starp pagātni un nākotni, attīstīt intuīciju un analītiskās spējas.

Daba un māksla palīdz ne tikai sapņot, bet arī izvirzīt augstus mērķus, lai gūtu baudu no procesa, nevis gaidāmā rezultāta. Tas vairo mērķa sasniegšanai tik nepieciešamo enerģiju.


Manas dzimtas izpēte, saikne ar senčiem un nacionālās kultūras apzināšanās ļauj izjust ciešākas saites ar vectēvu un lepoties ar viņa nopelniem latgaliešu valodas un literatūras mantojuma saglabāšanā. Viņš bija Latgales inteliģences pārstāvis, garīgi bagāts un izglītots cilvēks, kas devis netveramu ieguldījumu manas personības attīstībā.


Mājas ir vieta, kur satikties ar tuviniekiem. Ar katru gadu mans kopā ar bērniem pavadītais laiks kļūst aizvien interesantāks. Es ļauju viņiem augt, iepazīt pasauli, atbalstu, uzticos un dalos pieredzē. Draudzīgas ģimenes piemērs kļūs par pamatu bērnu turpmākajai dzīvei.

Mana mīļākā vieta mājas ir zaļais samta dīvāns. Te man pietiek ar dažām minūtēm, lai rastu mieru un atslēgtos no ikdienas steigas. Savukārt vācu romantisma gleznas ar dabas skatiem ienes dvēselē harmoniju.


Man ļoti patīk gatavot – tas ir svarīgs rituāls manā ģimenē. Tas mūs apvieno, un dēls ir īpaši aizrāvies ar jaunu gastronomisku garšu eksperimentiem. 


Ceļojumi vīna pasaulē man atklājuši neizmērojamu potenciālu, kas slēpjas procesā, kad no vīnogām tiek radīts tik daudzslāņains un dziļš dzēriens. Degustācijas atklāj garšas nianses, palīdz trenēt atmiņu. Labs vīns var sagādāt ļoti pozitīvas emocijas, un labi, ja šajā piedzīvojumā var dalīties ar mīļoto cilvēku vai draugiem. Ožas atmiņa ir saistīta ar emocionāliem pārdzīvojumiem. Par to nedrīkst aizmirst, īpaši mūsdienu digitālajā laikmetā – ekrāns nekad nespēs sniegt tādu pārdzīvojumu.


Pozitīva domāšana nav tikai tukša frāze, tā ir apzināta rīcība. Pirms kaut ko sāk, man, tāpat kā visiem vadītājiem, ir svarīgi kritiski novērtēt situāciju, apsvērt visus iespējamos negatīvos scenārijus un izlemt, kā rīkoties. Tas ļauj ieraudzīt šķēršļus un izvairīties no pārsteigumiem.


Izvēlos būt interesanta pati sev, nepārtraukti mācīties un gūt jaunu informāciju. Tas ir arī labs nodrošinājums nākotnei.

Foto: @vinetadevilipena