Skaistumam

Akcents

Sievietes skaistuma arsenālā ir daudz jaudīgu ieroču, taču nevainojama iespaida radīšanai pilnībā pietiek ar lūpukrāsu, dažiem otas pieskārieniem sejai un patiesu smaidu. Vēl būtiska tēla sastāvdaļa ir parfīms – tas radīs atbilstīgu noskaņojumu, iedrošinās un, pareizi lietots, būs ilgnoturīgs, taču netraucēs citiem un vēstīs par sevi drīzāk čukstus, nevis skaļi. Aromāts arī glabā mūsu atmiņas, un ceļš līdz savējā atrašanai ir intīms.

Neatkarīgi no tā, vai smaržas ir tikai vienas vai arī to ir daudz, lai izvēlētos atkarībā no garastāvokļa, aromāta noturība atkarīga no tā, kurā ķermeņa vietā un kā tās lietojam. 

Smaržu eksperti uzskata, ka ķermeni var iesmaržināt 16 vietās – tā dēvētajos siltajos punktos, kur asinsvadi atrodas tuvu ādai, tāpēc parfīms tur jūtams labāk. Pie šiem punktiem pieder deniņi, elkoņu locītavas (zinoši cilvēki apgalvo, ka šajā zonā aromāts atraisās pat labāk nekā uz plaukstu locītavām), krūškurvja vidus, paceles un potītes. Ļoti aktīvi punkti ir uz kakla dažus centimetrus zem auss.

Koko Šanele ieteikusi iesmaržināt ķermeņa vietas, kur gribas saņemt skūpstus, savukārt ne tik intensīva rezultāta iegūšanai der izsmidzināt smaržu mākoni gaisā un iziet tam cauri. Aktīva vieta ir arī skausta daļa – izsmidzinātais aromāts modīsies lēnāk un dozēti, nebūs tik izteikts. Der atcerēties, ka parfīms mostas un atklājas, pateicoties ķermeņa siltumam, tāpēc tas jāpūš uz kailas miesas, nevis apģērba.

Uz mitrinātas ādas aromāts saglabāsies ilgāk, sievietēm ar sausu ādu aromāts būs jāatjauno biežāk. Pozitīvi, ka daudzām smaržām komplektā pieejami ķermeņa kopšanas līdzekļi ar tādu pašu aromātu. Tā ir lieliska iespēja papildināt savu ikdienas skaistumkopšanas rituālu un padarīt iecienīto aromātu jūtamāku.

Lai smaržas kalpotu ilgi, tās pareizi jāuzglabā. Derīguma termiņš vidēji ir trīs gadi, taču ir aromāti, kas kalpo gadu desmitiem. Atvēliet tiem sausu, vēsu, tumšu vietu, jo tieši saules stari, augsta temperatūra un mitrums sekmē smaržu ātrāku iztvaikošanu un padara tās vājākas.

«Ja tev ir skumji vai esi vīlusies mīlestībā, uzkrāso sarkanas lūpas un dodies uz priekšu!» – Koko Šanele

Lūpukrāsu būs vieglāk uzklāt, ja lūpas būs mitrinātas, tāpēc ieteicams regulāri lietot mitrinošu balzamu un iekļaut ikdienas skaistuma rituālā lūpu masku. Lai lūpu āda allaž būtu maiga, tā regulāri jānoskrubē ar tām paredzētu skrubi vai birstīti.

Velkot lūpu kontūru, nedaudz sev jāuzsmaida, lai lūpu kaktiņi pavirzītos uz augšu, – tas atvieglos pareizu lūpu formas izveidi. Nude toņa zīmulis piestāvēs jebkurai lūpukrāsai, arī sarkanai.

Pēc lūpukrāsas uzklāšanas vēlams iztušēt kontūru ar vates kociņu un pūdera kārtiņu – tad krāsa neizplūdīs pāri iezīmētajai robežai. Vēl atliek ar lūpu otiņu uzklāt pēdējo krāsas slāni, un – voilà!

Ja kaut kas nogājis greizi un kontūra nav izdevusies precīza – bez panikas! Kļūda ir viegli labojama ar plakanu otiņu, kas samitrināta micelārajā ūdenī vai arī divfāžu kosmētikas noņemšanas līdzeklī, ja lūpukrāsa ir ūdensnoturīga.

Lai sarkanā lūpukrāsa neatstātu pēdas uz zobiem, pēc tās uzklāšanas ieliec mutē rādītājpirkstu un, saspiežot lūpas, velc laukā no mutes – visa liekā lūpukrāsa tiks noņemta.

Ideāls tonis. Perfekta, ilgnoturīga meikapa izveidei svarīgs labs pamats – izlīdzināta un mitrināta sejas āda, ko var iegūt, lietojot atbilstīgu sejas krēmu. Ja āda jutīga, uzklāj tai piemērotu tonālo krēmu uzreiz pēc tonizēšanas. Sievietēm ar taukainu ādu ieteicams lietot vieglu, caurspīdīgu pūderi, lai fiksētu toni un panāktu matējošu efektu. Ādai ar novecošanas pazīmēm noderēs grima bāze jeb praimeris – tas vizuāli aizpildīs grumbiņas, izlīdzinot virsmu.


Viss ačgārni. Lai padarītu meikapu vienmērīgāku un noturīgāku, vērts rīkoties otrādi, nekā ierasts, – pirms praimera, pamattoņa un korektora lietot mitrinošu krēmu, tad mazliet piepūderēt ādu ar caurspīdīgu pūderi un uzsmidzināt līdzekli meikapa fiksēšanai.


Perfekta ģeometrija. Korektoru zem acīm klāj nevis punktiņveidā, bet kā apvērstu trijstūri – tumšie loki tiks izgaismoti, neveidojot kontrastu ar pārējo ādas toni.


Izteiksmīgas skropstas. Pēc pirmās tušas kārtas viegli nopūderē skropstas – tad tās izskatīsies kuplākas. Pēc tam uzklāj otru tušas kārtu.


Mirdzošas acis. Apakšējā plakstiņa malai lieto nude vai baltas krāsas zīmuli. Tas padarīs acis vizuāli lielākas, un skatiens šķitīs mirdzošāks. Savukārt beauty blogeri iesaka vienkāršu metodi, kā nesabojāt perfekti uzklātās acu ēnas, krāsojot skropstas, – uz kustīgās plakstiņa daļas jāuzliek karote.


Triks lūpām. Pēc lūpukrāsas uzklāšanas ar gaišu zīmuli vai izgaismojošu pūderi viegli iezīmē tā dēvēto Kupidona loku – tas lūpas vizuāli palielinās.


Pavasarīgs sārtums. Izteikta sejas konturēšana var padarīt sievieti vizuāli vecāku. Lai no tā izvairītos, veido vieglu kontūru ar persiku toņa vaigu ēnām un izgaismojošu pūderi.

Prečupieejamība veikalos var būt mainīga un preču cenas veikalos varatšķirties no minētajām. 
Foto: publicitātes materiāli