Skaistumam

BEAUTY ATKLĀJUMI ar Daria Von Tri

Skaties objektīvā! Nekaunīgi! Bet tagad iedomājies, ka esi pilnīgi kaila! Tevi piesedz tikai tīra un visaptveroša māksla. Kurā objektīva pusē viņa jūtas labāk un kāpēc? Kādi viņas skaistuma rituāli nav piemēroti visiem? Un kas viņai ļauj pilnībā iejusties tēlā? Šoreiz savus noslēpumus atklāj modele, stiliste, fotogrāfe un māksliniece Daria Von Tri.

Skaistums ir tas, ko izjūtam, vērojot kaut ko, kas uzrunā mūsu estētisko gaumi. Tas ir skatījums, kas mainās atkarībā no dzīvē gūtās pieredzes. Skaistums nepastāv ārpus cilvēka, un katrs dažādos dzīves periodos redz kaut ko savu un atšķirīgu.


Мan šķiet, ka sevis pieņemšana ir saistīta ar reizēm pat neapzinātu vēlmi kaut ko sevī mainīt, pilnveidot, kļūt vēl labākai. Bet mīlēt sevi nozīmē saprast, ka no visa dzīvē vajag gūt baudu, arī no sevis pašas.


Ja man būtu jāizveido prioritāšu reitings, māksla noteikti ieņemtu tajā visas vietas. Tā taču ir pilnīgi visaptveroša parādība!


Vai māksla atkailina dvēseli? Es neticu tās esamībai. Cilvēks ir vienkārši dažādu orgānu komplekts. Un tos var atkailināt, ja ir gana interesanta ideja un labs mākslinieks.

Kā modelei man ir interesanti uzzināt fotogrāfu viedokli, kaut vai dažas stundas justies kā daļai no viņu pasaules un estētikas. Turklāt man patīk ienest fotosesijā kaut ko savu, it īpaši tad, ja fotogrāfs izraisa manī tādu rezonansi kā Kаrlīna Vītoliņa. Viņa ir apbrīnojama!

Bet, kad pats esi fotogrāfs, pats radi savas bildes, stilu un estētiku, tas jau ir darbs ar sevi, kas pilnveido mani kā cilvēku. Мan tas šķiet svarīgi, jo citādi droši vien nebūtu jēgas mani fotografēt.


Pats neparastākais no tā, ko esmu uzzinājusi par sevi pēdējā laikā? Ka pilnīgai laimei man vajag nevis vienu, bet trīs kaķus.


Diezin vai mani ikdienas «skaistuma rituāli» būs piemēroti visiem. Man patīk vienlaikus veidot meikapu, dzert kafiju un klausīties podkāstus par noziegumiem.


Neesmu no tiem cilvēkiem, kurus kaut kas īpaši iedvesmo, es nelietoju šo vārdu. Bet mani noteikti iejūsmina labas jaunas idejas vai interesantas un emocionālas sarunas ar gudriem cilvēkiem. Vēl man patīk just, kā mākslinieki, fotogrāfi un citas radošas personības ievelk mani savā unikālajā gaisotnē.

«Diezin vai mani ikdienas «skaistuma rituāli» būs piemēroti visiem. Man patīk vienlaikus veidot meikapu, dzert kafiju un klausīties podkāstus par noziegumiem»

Ādas un matu kopšanā man ir viens princips: izpētu līdzekļa sastāvu un cenšos noskaidrot, ko varu no tā sagaidīt, vai tas man ir vajadzīgs un vai attaisno savu cenu.


Katru dienu lietoju krēmu ar augstu SPF faktoru. Somiņā vienmēr ir arī roku krēms ar SPF. Uzskatu, ka aizsardzība pret sauli ir pats svarīgākais ādas kopšanā.


Attiecībā uz diētām un fitnesu iestājos par regularitāti. Veselīga ēšana un sports jāpiekopj pastāvīgi, nevis dažas nedēļas, kurām seko «atslodzes» periods.


Man ir ļoti pozitīva attieksme pret dekoratīvo kosmētiku. Nekaunos atzīt, ka krāsojos gandrīz ik dienu, uzacis un skropstas piekrāsoju, pat ja negrasos iet laukā no mājas. Мana mamma izskatās skaisti it visur – viņai vienmēr ir rūpīgi ieveidoti mati un viegls meikaps. Viņa man ir iemācījusi, ka tas ir svarīgi galvenokārt sevis pašas dēļ. Un es arī tā domāju.


Man nav sava dzīves moto, bet jūsmoju par cilvēkiem, kuri dzīvo droši un brīvi, jo man šķiet, ka tas ir pats galvenais.

Foto: publicitātes materiāli