Skaistumam

BEAUTY ATKLĀJUMI ar Lotti Tisenkopfu-Iltneri

Īstena skaistuma ķīla ir pieņemt sevi kā vienotu, nedalāmu veselumu, bet rūpes par sevi ir organiskas kā pati daba. Uzņēmuma Madara Cosmetics līdzīpašniece un dibinātāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere seko harmonijas principiem gan privātajā dzīvē, gan zinātniskajā darbībā, kas ir viņas zīmola attīstības pamatā.  

Iztēlojieties skaistu, bet tumšu vitrāžu! Vai mēs varam pilnībā izbaudīt tās skaistumu, ja nav izgaismota no iekšpuses. Tāpat ir ar cilvēkiem. Forma ir svarīga, bet tā nekad nebūs pilnvērtīga bez dziļāka satura. Tieši formas un satura vienība un harmonija pašam ar sevi ir labas pašsajūtas ķīla, un jo labāk jūtamies, jo labāk izskatāmies. Rūpes par sevi sākas ar to, ka apzināmies savu iekšējo starojumu un ļaujam tam sevi apgaismot.


Vairākums cilvēku ir raduši kopš bērnības ievērot sabiedrības uzspiestus izskata standartus. Raugoties spogulī, mēs pielaikojam dažādas maskas un redzam nevis savu individualitāti, bet sarūgtinošu neatbilstību izdomātiem ideāliem. Lai komfortabli justos savā ķermenī, jāmācās apzināties savu skaistumu, bez jebkādiem iebildumiem pieņemot, cienot un mīlot sevi neatkarīgi no citu viedokļa.


Mīlestība uz kosmētikas produktiem novedusi mani pie tā, ar ko jau daudzus gadus nodarbojamies Madara Cosmetics. Mājās man ir daudz testējamu produktu, un katra diena sākas ar skaistumkopšanas rituāliem. Man ļoti patīk ūdensprocedūras, to laikā lietoju skrubjus un pīlingus, pēc tam ieziežu ādu ar dažādiem losjoniem un krēmiem. Kofeīna stimulants lieliski atmodina sejas un dekoltē zonas ādu no rītiem, savukārt vakaros svarīgākais ir ādas attīrīšana. Šajā ziņā esmu fanātiķe un izmēģinu dažādas masku, krēmu un citu produktu kombinācijas. Varu droši teikt, ka ikdienas skaistuma rituāliem ir daudz dziļāka jēga, nekā varētu šķist, bet šīs pašlološanas sniegtais baudījums piešķir tām papildu terapeitisko efektu.

«Īstena apzināšanās rodas no nezināšanas. Pat pašu godprātīgāko sevis pētniecību nereti sabotē mūsu tieksme steigšus paķert kādu atbildi un ideju un atkāpties drošajā zināmā zonā.» — Pīters Rolstons

Saule uzlādē mūs ar enerģiju, un tas ir ļoti labi. Bet es to izvēlos uzņemt ierobežotās devās, tāpēc nesauļojos, pirms iziešanas no mājas lietoju krēmu ar augstu SPF faktoru un vasarā vienmēr lieku lielas saulesbrilles. Ja būtu jādodas uz neapdzīvotu salu un līdzi varētu paņemt tikai divus kosmētikas līdzekļus, tie būtu mitrinošs krēms un saules aizsargkrēms.


No dekoratīvās kosmētikas bieži lietoju līdzekļus, kuri vēl nav nonākuši veikalu plauktos, un mans tualetes galdiņš mazliet līdzinās laboratorijai. Tomēr mans ikdienas meikaps ir ļoti vienkāršs: tonālā bāze, lūpukrāsa un iemīļotais Madara Cosmetics gels uzacu fiksācijai. Reizēm uzklāju arī vaigu sārtumu, taču nemēdzu lietot parfīmus.


Nu jau vairāk nekā 25 gadus uzturā nelietoju dzīvnieku izcelsmes produktus. Piekopju arī pārtraukto badošanos, bet daru to intuitīvi, neskaitot stundas, – ēdu tā, kā man saka priekšā organisms. Ir ļoti svarīgi apzināties saikni ar savu organismu, just tā vajadzības un ritmu. Tas palīdz ievērot pareizu ēšanas režīmu. Nodarbojos arī ar sportu, taču bez fanātisma – skrienu un daudz staigāju kājām, jo tas sniedz man patiesu baudījumu.


Liels daudzums vielu kosmētiskā līdzekļa sastāvā ne vienmēr nozīmē, ka tas ir labs. Veicot pētījumus laboratorijā, mēs allaž domājam par to, ko gribam dot ādas šūnām ar to vai citu vielu. Pat pašas labvēlīgākās sastāvdaļas var izraisīt citotoksisku reakciju, ja tās lieto pārmērīgos daudzumos. Tāpēc aktīvajām vielām jābūt ne tikai pierādīti efektīvām, bet arī pareizi dozētām.

Foto: publicitātes materiāli