Skaistumam

BEAUTY ATKLĀJUMI ar Simonu Burbaiti

Viņa mīl mūziku un Bauhaus arhitektūru, priekšroku dod ceļojumiem vienatnē un tic vabisabi koncepcijai. Tik pieticīgi sevi raksturo titula Miss Universe Lithuania 2013 ieguvēja, dzīvesstila blogere un grāmatas «Тavs labākais draugs» autore Simona Burbaite (@simonaburbaite). Kas ir galvenais īsta influencera darbā? Nevis vienkārši kvalitatīvs saturs, bet vēlme darīt kaut ko lietderīgu. Pati Simona stāsta, ka grib ar savu pieredzi iedvesmot sekotājus labākai dzīvei. Šoreiz viņa iedvesmo LIFE lasītājus un dalās dzīves atziņās un skaistumkopšanas noslēpumos.

Augsti vērtēju estētiku, bet skaistums man galvenokārt asociējas ar iekšējām izpausmēm. Nav iespējams dzīvot bez atklātības un empātijas, un tas attiecas gan uz sievietēm, gan vīriešiem. Uzskatu, ka ārējais skaistums ir nedalāmi saistīts ar cilvēka iekšējo stāvokli un emocionālo līdzsvaru, kad ir saskaņotas tā vērtības, uzvedība un domas. Cenšos attīstīt visu minēto arī sevī, taču, manuprāt, tas ir nepārtraukts process un darbs visai dzīvei.

Ar gadiem mana attieksme pret modi ir mainījusies. Par to interesējos, bet vairs nemēdzu akli sekot tendencēm. Мana prioritāte ir komforts. Grūti iedomāties kaut ko nepatīkamāku, kā izjust diskomfortu kādās drēbēs, — tas uzreiz atspoguļojas cilvēka noskaņojumā.

Мans stils divos vārdos ir «vīriešu–sieviešu». Man ļoti patīk labi pašūti apjomīgi uzvalki, trenči, žaketes, brīva piegriezuma krekli, tomēr kontrastam neaizmirstu arī par augstpapēžu kurpēm un kleitām. Tēlā man svarīgs ir viss, un cenšos saskaņot visus tā elementus: frizūru, meikapu, aksesuārus un pat smaržas. Nav nekā skaistāka par apģērbu, kas piemeklēts saskaņā ar cilvēka individualitāti. Тad tas izskatās interesanti. Mana garderobe ir labi pārdomāta. Vēl augsti vērtēju kvalitāti un nepērku apģērbu, ko uzvilkšu tikai reizi. Man patīk vintāžas lietas – tās ir autentiskas un piesātinātas ar īpašu enerģiju.

Man ļoti svarīga veselīga pašcieņa un mīlestība pret sevi. Runāju nevis par narcisismu, bet to, kā rast saikni ar savu patieso es. Мan bija grūti iemācīties sevi mīlēt, bieži šaubījos par sevi, nesaprotot, kā var skatīties spogulī ar mīlestību un sapratni. Bet tagad to protu, un — velns parāvis! — tas ir tik patīkami! 


Mīlestība pret sevi ir jūtas, kas saglabā savu spēku neatkarīgi no tā, kas atrodas jums līdzās dažādos dzīves posmos, cik naudas ir bankas kontā un pilnīgi noteikti neatkarīgi no tā, kāds tituls ir pirms jūsu vārda.

Neesmu pārliecināta, ka patiešām pastāv tāds jēdziens kā ideāls tēls. Jūs vienkārši dzīvojat savu dzīvi un ļaujat tai notikt, un tas tiešām ideāli jūs veido.


Labākie sieviešu draugi? Dārglietas! Bez tām neizeju no mājas. Uzskatu, ka nav nekādas vajadzības gaidīt īpašus brīžus, lai uzpostos. Daudz labāk ir katru dienu radīt šādus brīžus pašai sev. Kopā ar lietuviešu juvelierzīmolu Soda Futura esam laiduši klajā ar rokām darinātu sudraba rotu kolekciju un manu laulību gredzenu. Tās ir manas mīļākās rotas.

Mūsdienās nav viegli saglabāt garīgo līdzsvaru, jo visu laiku notiek kaut kas briesmīgs — arī tagad, kamēr runājam. Tomēr mums jāsaglabā spēks, nedrīkst ļaut bailēm sevi paralizēt.


Rītdienas var arī nebūt, tāpēc jāizbauda katrs brīdis šeit un tagad. Мani iedvesmo dažādas lietas: draugi, ģimene, darbs, mājas, grāmatas, mūzika, ceļojumi, sarunas, filmas, balets, mode, saskarsme ar dabu, dejas, boksa treniņi, laime, mīlestība, prieks, vientulība, zaudējumi, skumjas, šaubas, asaras un visi cilvēki, kurus diendienā sastopu. Augsti vērtēju visu, kas ar mani notiek, un tas iedvesmo mani dzīvei.

Мan ļoti patīk Holivudas zvaigžņu iecienītā procedūra Intraceuticals, ko veicu reizi mēnesī. Tā ir lieliska terapija sejai — augstspiediena skābekļa plūsma piesātina ādu ar hialuronskābi un dažādiem serumiem, kas intensīvi mitrina, piešķirot mirdzošu un veselīgu izskatu. Turklāt es dievinu tvaika pirti un visa ķermeņa masāžu.

Dzīve ir kustība. Nespēju iedomāties sevi bez sporta un ar to nodarbojos ne jau tādēļ, lai redzētu vēlamo skaitli uz svariem, bet lai labi justos. Šo sajūtu man dāvā treniņi, īpaši bokss. Neaizmirstu arī par veselīgu uzturu, kvalitatīvu miegu un psiholoģisko līdzsvaru.


Uzdrošināties man nozīmē būt gana drosmīgai, lai neatkarīgi no apstākļiem būtu tāda, kāda esmu.

«Jūs esat pilnībā atkarīgs no sevis.» Мan ļoti patīk šis citāts, kas nozīmē, ka pašiem jāizlemj, ko valkāsiet, kā izskatīsieties, ko pirksiet un ēdīsiet, kurp dosieties atpūsties, ar ko dalīsieties enerģijā, ko mīlēsiet, uz ko dusmosieties un kam piedosiet. Mīliet sevi, un lai no tā izriet viss pārējais. Pārliecība par sevi, vieglums, iespējas sevi realizēt, kvalitatīvas attiecības un pilnvērtīga dzīve — lūk, ko es gribētu novēlēt visām sievietēm.

Esiet atvērti visam, kas ar jums notiek. Jūs nevarat izlaist šīs grāmatas nodaļas, jums ir jāizlasa katra rindiņa, jāiepazīst katrs personāžs. Jums noteikti nepatiks viss, kas tur būs rakstīts. Pie velna, dažas nodaļas liks raudāt nedēļām ilgi. Dažkārt jūs gribēsiet, lai lappuses nekad nebeidzas, bet būs arī tādi brīži, kad būsiet gatavs izmest grāmatu atkritumos. Tomēr jāiet tālāk. Stāsti liek pasaulei griezties. Dzīvojiet savu dzīvi, neko nepalaižot garām.

Viens no maniem mīļākajiem citātiem ir Aizeka Azimova vārdi: «Varbūt laime ir neiedomāties, ka tev jābūt kur citur, jādara kas cits un jābūt kam citam.»