Skaistumam

BEAUTY ATKLĀJUMI ar Viktoriju Jonieni

Zīmola NÓLÓ radošā direktore Viktorija Joniene trīs reizes ieguvusi gada labākās dizaineres titulu. Harizmātiska un spilgta viņa ir īsta dumpiniece, kas spēlē saskaņā ar saviem noteikumiem. Viktorija pastāstīja LIFE par saviem skaistuma noslēpumiem un paskaidroja, kāpēc skaistuma saglabāšanai vissvarīgāk uzturēt iekšējo tonusu un vairot interesi par dzīvi.

Vispārcilvēciskā izpratnē skaistums ir harmonija, bet es dodu priekšroku nevis klasiskam, bet nepareizam skaistumam. Iestājos par individualitāti un neatzīstu jēdzienu «ideāls tēls». Man patīk vērot faktūru, iedziļināties detaļās, gribas, lai kaut kas aizķertu, izraisītu emocijas. Tāpēc man ir daudz interesantāk skatīties uz Sāru Džesiku Pārkeri, Džeimiju Lī Kērtisu vai Tildu Svintoni nekā uz Мiss World finālistēm.

Neaizraujos ar pārejošām tendencēm un modi, kas šodien kļuvusi patiesi toksiska, bet investēju kvalitātē un ilgtspējībā. Uzskatu savu nostāju par pareizu un apliecinu to, gadiem ilgi valkājot sava zīmola apģērbu. Мanam mētelim ir trīs gadi, bet stilistiski tas joprojām ir aktuāls.

Vai atceraties, ka lidmašīnā vispirms jāuzvelk skābekļa maska pašam un tikai tad jāglābj pārējie? Šis noteikums attiecas arī uz citām dzīves situācijām. Apzināties savu vērtību un domāt par sevi nav egocentrisms, bet daļa no nepieciešamās mentālās higiēnas. Viens no maniem principiem ir gūt iespējami vairāk prieka no tā, ko daru, nerisināt pārāk daudz iekšējo monologu un nepārmest sev neveiksmes. Vispār svarīgi pareizi noteikt prioritātes un biežāk domāt par to, ko vēlies gūt no dzīves.

Uzskatu, ka ļoti būtiski sekot līdzi savam svaram. Liekie kilogrami vienmēr padara cilvēku vizuāli vecāku. Nodarbošanās ar sportu nodrošina normālu skābekļa piegādi visiem orgāniem un stimulē limfas cirkulāciju, kas uztur sejas ādas un ķermeņa tonusu. Мana izvēle sportā ir visai daudzveidīga: vasarās ik dienu braucu ar velosipēdu un dodos pastaigās pa šķēršļotu apvidu ar savu haskiju, divreiz nedēļā peldos, reizēm nodarbojos ar boksu, praktizēju regulāru sporta masāžu un skandināvu soļošanu. Ziemās braucu uz Siguldu un veicu 12 kilometru distanci ar slēpēm.

Nekad neapmeklēju kosmetologu, jo pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem tā arī neesmu sagaidījusi vēlamo rezultātu. Ir patīkami sevi palutināt, ja ir gana laika, bet man tuvāka ir mājas uzkopšana.

Reizi nedēļā eju pirtī – tas ir viens no maniem mīļākajiem skaistuma rituāliem. Мan ir ļoti paveicies ar īstu guļbaļķu pirti un vīru, kuram patīk ar to nodarboties. Pirts ir lieliska kosmetoloģijas alternatīva un palīdz atrisināt daudzas veselības problēmas.

Tāpat reizi nedēļā veicu pīlingu ar Ordinary AHA 30% BHA 2% Peeling. Tas nav dārgs, bet nodrošina pārsteidzošu efektu. Ik pārdienu lietoju atdzesētu japāņu auduma masku un pačus, kas atsvaidzina ādu, likvidējot noguruma pazīmes.

Nesauļojos jau kopš 25 gadu vecuma un pirms iziešanas no mājas vienmēr lietoju saules aizsargkrēmu ar SPF 50. Salīdzinot sevi ar vienaudžiem, kuri neatturas no saules peldēm, varu droši teikt, ka mana āda ir daudz labākā stāvoklī un izskatās jaunāka. Lai tā nebūtu bāla, jau daudzus gadus lietoju Sisley mitrinošo sejas krēmu ar pašiedeguma efektu.

Labi zinu – ja vakarā ēdīšu čipsus un izdzeršu glāzi vīna, no rīta negribēšu skatīties spogulī. Tāpēc ēdu divreiz dienā un jau daudzus gadus ievēroju ēšanas režīmu ar 16 stundu intervālu. Pēc piecdesmit gadu vecuma alkohols nav savienojams ar labu izskatu, tāpēc atļaujos izdzert ne vairāk kā glāzi vīna nedēļā.

Reizi mēnesī man noteikti ir viena vai vairākas atslodzes dienas. Kompleksā ar intervālu ēšanas režīmu tas rosina organisma atjaunošanos šūnu līmenī, kas uzlabo pašsajūtu un līdz ar to arī ārējo izskatu.

Ar nožēlu raugos uz cilvēkiem, kuri zināmā vecumā pārspīlē ar plastiskajām operācijām. Parasti šiem centieniem uzlabot izskatu ir gluži pretējs efekts. Neesmu pret plastisko ķirurģiju, tomēr izturos pret to ar zināmu piesardzību, jo esmu redzējusi ļoti maz labu rezultātu. Vai ir vērts riskēt? Šajā ziņā esmu par zelta vidusceļu un veselo saprātu. Gan 20, gan 50 gadu vecumā sevi jākopj apdomāti un akurāti, saglabājot fizisku un garīgu aktivitāti un kultivējot sevī interesi par dzīvi. Ļoti svarīgi ir iedvesmojoši hobiji. Таd būs arī veselība, smaids un starojošs skatiens – komplekts, kas ļauj justies jaunam un skaistam jebkurā vecumā.

Cover foto: Polina Viljun