Skaistumam

Cukurs – veselas ādas ienaidnieks

Lai arī cukurs ir organisma enerģijas avots, labi zināms, ka, lietots lielos daudzumos, tas ietekmē mūsu ķermeni un veselību, izraisot dažādas problēmas — sākot ar lieko svaru un sev netīkamu ķermeņa formu, līdz augstam asinsspiedienam un diabētam. Bet vai biji aizdomājusies, ka pārcukurojies organisms ir ādas ļaunākais murgs?

Pētījumi liecina, ka vēl joprojām cilvēki visā pasaulē uzņem vairāk cukura, nekā ieteicams. Absolūtā līdere šajā ziņā ir ASV. Vidusmēra amerikānis dienā patērē gandrīz 20 tējkarošu šīs saldās vielas — četras reizes vairāk, nekā nepieciešams. Ar cukuru cilvēkam dienā vajadzētu iegūt tikai 5% no visa organismam vajadzīgā enerģijas daudzuma, un to veido 25 g jeb 5–6 tējkarotes. Diemžēl arī Latvijā cilvēki cukuru lieto pārmērīgi — ar to uzņemtais enerģijas daudzums ir vidēji 7–8%. Tas nav pārsteidzoši, ņemot vērā, cik plaši ir pieejamas ātrās uzkodas, saldinātie dzērieni, apstrādāti pārtikas produkti.

Jāatceras, ka bez slēptajiem cukuriem, ko satur, piemēram, maize, sulas, tomātu un salātu mērces, lielu daudzumu cukura uzņemam arī ar augļiem, medu un citiem dabīgā cukura avotiem.

Nenoliedzami glikācijai ir būtiska loma organismā, sniedzot mums enerģiju, taču pārāk augsts glikēmiskais (cukura) indekss rada draudus ādas veselībai. Te būtu jārunā par ādas glikāciju, kas ir galvenais ādas novecošanas cēlonis, taču tā nav vienīgā ar cukuru saistītā problēma.

«Tāpat kā smēķēšana un ultravioletais starojums, cukurs ir viens no ādas priekšlaicīgas novecošanas veicinātājiem» Ārste un pretnovecošanās eksperte Dr. Suzanna fon Šmīdeberga

ĀDAS NOVECOŠANA

Novecošanas process katram norit atšķirīgi un lielākoties ir saistīts ar ģenētiku, taču gandrīz tikpat daudz nosaka mūsu ikdienas uzturs. Ar cukuru bagāta pārtika veicina ādas glikāciju, būtiski ietekmējot novecošanas pazīmes. Ja asinsritē ir pārāk daudz cukura, starp to un olbaltumvielām rodas bioķīmiska reakcija, un veidojas AGE (dziļās glikācijas galaprodukti). AGE piesaistās kolagēna un elastīna šķiedrām, tie salīp kopā, un āda noveco. Seja zaudē starojumu, elastību un tonusu, ātrāk veidojas krunciņas un grumbas. Ar sabalansētu uzturu šo procesu var uz laiku daļēji palēnināt.

ĀDAS IEKAISUMSLIMĪBAS

Ādas iekaisums var izpausties dažādi, piemēram, kā pūtītes, dermatīts, psoriāze, rozācija. Kad patērējam cukuru, aizkuņģa dziedzeris izdala insulīnu, kas regulē glikozes līmeni asinīs. Aizkuņģa dziedzeris var apstrādāt tikai nelielu daudzumu cukura, tāpēc, ja organismā tā ir pārmēru, var rasties ar iekaisumu saistītas slimības. Hroniska iekaisuma gadījumā pastāv iespēja, ka cukurs problēmu saasinās.


TAUKAINA ĀDA

Pārtika ar augstu glikēmisko indeksu ceļ cukura līmeni asinīs un aktivizē hormonus, kas stimulē eļļas ražošanu ādā. Mūsu āda dabiski ražo eļļu, ko sauc par sebumu, lai palīdzētu uzturēt ādu mitrinātu. Tomēr, ja uz tās ir pārmērīgs eļļas daudzums, poras var nosprostoties un veidoties pūtītes.


DOMĀ, KO ĒD!

Labākais, ko varam darīt, lai kontrolētu cukura patēriņu, — izvairīties no pārtikas produktiem, kuros ir daudz pievienotā cukura. Tie ir pārstrādāti cukuri, tas nozīmē, ka cukuram atņemtas visas uzturvērtības. Labāk mākslīgo cukuru aizstāt ar dabisko, piemēram, augļiem, ogām, saldajiem kartupeļiem. Tādā veidā ķermenis joprojām saņem glikozi, taču tā ir iegūta no organiskajiem cukuriem, kas satur organismam vitāli svarīgas uzturvielas.

PALĪDZI ĀDAI!

Dr. Suzanna fon Šmīdeberga ir izstrādājusi Dermacosmetics ādas kopšanas līdzekļus, kas novērš ādas novecošanu ilgtermiņā, vienlaikus piešķirot jaunavīgu izskatu ikdienā. Viņa pētīja, kā apturēt ādas glikāciju, un atklāja aktīvo sastāvdaļu L-karnozīnu, kas spēj samazināt AGE (dziļās glikācijas galaproduktu) veidošanos un palēnināt ādas novecošanu. L-karnozīns atjauno šūnas, un daudzos pētījumos pierādīts, ka tas ne tikai aizsargā tās, tāpat kā citi antioksidanti, bet arī atjauno jau novecojušas šūnas, pagarina to dzīves ilgumu un veicina dalīšanos.

Palutini savu ādu ar Dermacosmetics L-Carnosine Anti-A.G.E. krēmiem, kuru aktīvā pretnovecošanas sastāvdaļa L-karnozīns liposomu iekapsulētā formā un optimālā koncentrācijā var palēnināt ādas novecošanas procesu ilgtermiņā!