Skaistumam

Esences un serumi

Vārds «esence» ir tīkams pats par sevi, bet esences ar ikru ekstraktu, dabiskām ēdelveisa cilmes šūnām, Japānas sausserža vai Latvijas madaras ekstraktu jau asociējas ar teju burvju ziedēm. Pēdējā laikā šīs vieglās, puscaurspīdīgās substances kļūst aizvien populārākas, tāpēc mums radās jautājums — kā esences atšķiras no serumiem, un kāda ir šo līdzekļu iedarbība?

Esences un serumi ir līdzīgi pēc izskata, taču pilda dažādus uzdevumus, turklāt atšķiras pēc konsistences un sastāva. Esence ir caurspīdīga substance ar vieglāku tekstūru nekā serumam. Tās galvenā iezīme ir ļoti mazas molekulas, kas ļauj līdzeklim labāk iesūkties. Pateicoties tam, esence efektīvi mitrina ādu un veic savdabīga vadītāja lomu, radot labvēlīgus apstākļus citiem kopšanas līdzekļiem (emulsijām, serumiem un krēmiem) un pastiprinot to iedarbību.

Atšķirībā no esencēm, kas risina vienkāršākus uzdevumus (mitrināšana, barošana, sebuma regulēšana), serumiem lielākoties ir sarežģītākas funkcijas — tie palīdz cīņā ar krunciņām, pigmentācijas plankumiem un ādas kairinājumu, kā arī nodrošina antioksidatīvu aizsardzību un liftinga efektu. Tāpat kā esence, arī serums uzlabo nākamā ādas kopšanas līdzekļa (seruma gadījumā krēma) iedarbību.

Preču pieejamība veikalos var būt mainīga un preču cenas var atšķirties no minētajām